Beyaz bayrak yağmuru

Beyaz bayrak yağmuru
                Tekirdağ il genelinde yapılan okul denetimleri sunucunda ‘Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Sertifikası’ almaya hak kazanan okullara sertifikaları törenle verildi. Muratlı’daki tüm okullar beyaz bayrakla ödüllendirildi.                Tören, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ın teşrifleriyle Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde düzenlendi.
tasarım59 reklam paketi
                Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi/özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması, yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilmesi, ayrıca öğrencilerin sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında teşvik edilmesi ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi amacıyla; Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında ‘Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü’ ile ‘Beslenme Dostu Okullar İşbirliği Protokolü’ imzalanmıştı. Bu protokoller gereği yapılan denetimler sonunda Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul sertifikası almaya hak kazanan Muratlı’daki tüm okullara belgeleri takdim edildi. Sertifikaların 3 yıl süreyle geçerli olacağı öğrenildi.
                Konuya ilişkin bir açıklama yapan Muratlı Milli Eğitim Müdürü Ali Erkol, “Tüm okullarımızın beyaz bayrakla ödüllendirilmesi bizleri mutlu etmiştir. Bunda emeği geçen tüm idarecilerimi, öğretmen, öğrenci ve yardımcı hizmetlilerimi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi : 8/1/2020 18:37
Okunma Sayısı : 1464

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar