Belediyeden çevre dostu adım

Belediyeden çevre dostu adım
                Muratlı Belediye Başkanlığı, naylon poşet kullanımının doğaya verdiği zararlara dikkati çekmek için vatandaşlara bez torba dağıttı.                Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde onaylanan ve 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren plastik alışveriş poşetlerinin ücretli olmasını içeren çevre yasası kapsamında Muratlı Belediyesi’nden anlamlı bir adım geldi. Muratlı’da Çarşamba günleri kurulan semt pazarında alışveriş yapan vatandaşlara bez torba dağıtıldı.
tasarım59 reklam paketi
                Naylon poşet kullanımının çevreye olan zararına ve kirliliğine dikkati çeken Muratlı Belediye Başkanlığı adına Başkan Yardımcısı Ali İhsan Onur, artık bez torba kullanılmasını istedi. Bez torbaya ilgi gösteren vatandaşlar ise Muratlı Belediyesi’ne teşekkür etti.
                Vatandaşların bez torbaya olan ilgisinden memnun olduğunu dile getiren CHP İlçe Başkanı Sedat Gürler ise, ekonominin bozulmasıyla birlikte vatandaşların poşetlere vereceği 25 krş’un bile değerli olduğunu kaydederek; bez torbaların hem çevreye faydalı olacağını, hem de ekonomiye katkı sağlayacağını ifade etti.

Yayınlanma Tarihi : 13/3/2019 14:41
Okunma Sayısı : 1394

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar