Belediye Meclisi’nden skandal karar!

                Muratlı Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantısında skandal bir karara imza attı. Sözleşmeli olarak Belediye Fen İşleri Müdürlüğü’ne alınan isimler açıklanınca mecliste soğuk rüzgarlar esti.                KPSS yerine sözleşmeli!
                Muratlı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne sözde ihtiyaç gereği harita mühendisi, mimar ve iki teknisyen alınacaktı. KPSS ile işçi almak yerine sözleşmeli işçi almayı tercih eden Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, işe alınan isimleri açıklayınca salonda tartışma çıktı.
                Birer başvuru inandırıcı mı?
                Muratlı Belediyesi’ne harita mühendisi olarak tek başvuran Ercan Derebaşı, teknisyen olarak başvuran iki kişi Oğuz İşler ve Mümin Subaşı, mimar olarak ise tek başvuran Can Çelikkol işe alındı. Başka başvuru olmadığını öğrenen AK Parti Muratlı Belediye Meclis Grup Başkanı Ahmet Bilir, “Siz neye göre, hangi standarda göre bu işçileri belirlediniz ve işe alıyorsunuz? Başka müracaat olmaması sizce de şaşırtıcı değil mi?” diyerek işçilerin torpilli olduğu imasında bulundu.
                Basının sorularına cevap vermedi!
                Belirtilen alanlara başka başvuru olmadığından bu isimleri işe aldıklarını aktaran Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe ise, basının sorularını yanıtsız bırakarak salondan ayrılmayı tercih etti.
                Biri meclis üyesinin oğlu, diğeri CHP yöneticisi
                CHP Muratlı Belediye Meclis Üyesi Remzi Subaşı’nın oğlu Mümin Subaşı ile CHP İlçe Yöneticisi Oğuz İşler’in işe alınmaları tepkilere yol açtı.
                Adalet bunun neresinde?
                Karara AK Parti ve MHP grubundan tepkiler gelirken, CHP’li Muratlı Belediye Meclis Üyesi İsa Kunt bile kendi partisinin kararını doğru bulmayarak red oyu verdi.
                Boşta mı kalsın?
                Cam Sanayii’ndeki işinden çıkarılan elektrikçi Oğuz İşler’i fabrika fabrika gezdirerek iş arayan Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, maaş beğenmeyen İşler için; “Boşta mı kalsın? Belediyeyi istiyordu, biz de aldık” yorumunu yaptı.
                Elektrik teknisyeni basın sorumlusu mu oluyor?
                Torpil ile işe alındığı öne sürülen CHP Muratlı İlçe Yöneticisi Oğuz İşler’in elektrik teknisyeni olarak işe alınıp, daha sonra basın sorumlusu olarak çalışacağını ilişkin iddiaları Nebi Tepe de doğruladı.
                Hizmet Gazetesi ve Anadolu Ajansı’nın elektrikçi Oğuz İşler’i basın sorumlusu mu yapacaksınız sorusuna; “Evet, yaparım, yapacağım” cevabını vererek eleştiri oklarını üzerinde topladı.

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI?


UFUK GENÇTÜRK
EMRAH TUNCA
NEBİ TEPE
İMDAT ALTINTAŞ
ETHEM GÜMÜŞ
SÜLEYMAN BERK
reklam 1
Günlük Kurlar