Başarıya ulaşacağımıza eminim

Başarıya ulaşacağımıza eminim
            Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muratlı İlçe Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Güler Aktaş, “Muratlımıza hizmet yarışında, kendisini adamış olan tüm partili arkadaşlarla başarıya ulaşacağımıza eminim” dedi.            Hizmet yarışı vurgusu
            CHP Muratlı ilçe binasında partililerin ve ekibinin katılımıyla adaylık açıklamasını gerçekleştiren Güler Aktaş; “Değerli basın mensupları, saygıdeğer Muratlı halkı! Bugün Muratlımızın kurtuluşunun 97. yıldönümü. Bu güzel gün hepimize kutlu olsun. Kurtuluşumuzu, Cumhuriyeti kurarak taçlandıran Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, sevgi ve minnetle anıyorum. Sizlerin değerli zamanlarınızı dikkate alarak, birkaç gün önce 96. yıldönümünü kutladığımız Cumhuriyet kavramı üzerinde durmak istiyorum. Cumhuriyet, milli mücadelenin askeri ve siyasi zaferlerini kalıcılaştıracak ekonomik zaferlerin ön koşuludur. Cumhuriyet, halk egemenliğinin ulaşacağı ana menzildir. Cumhuriyet, kesin tercihini uygarlık ve demokrasiden yana yapmış bir milletin, vazgeçilmez yaşam biçimidir. Cumhuriyet, mazlumlar coğrafyasına göz dikmiş emperyalizmin gelecekteki benzer müdahalelerini önleyecek, demokrasi ve hukuk kalkanıdır. Cumhuriyet, hanedan sultasına, teokratik bağnazlığa, bireyleri sürüleştiren orta çağ karanlığına karşı çağdaşlaşma atağıdır. Cumhuriyet, eğitimde, bilimde, sanatta, sporda, kültürde ve diğer alanlarda yurttaşların aidiyetlerini değil, ilgi ve yeteneklerini esas alan anlayıştır. Cumhuriyet, kuvvetler ayrılığının, hukuk güvenliğinin, yargı bağımsızlığının, adil yargılanmanın, toplumsal barışın kavramsal ve kurumsal temelidir. Cumhuriyet, milli devletin, üniter yapının, milli dayanışmanın, ülke güvenliğinin, içeride huzurun, dışarıda saygınlığın, yurtta ve dünyada barışın teminatıdır. Bizler, Cumhuriyet Halk Partililer olarak Atatürk’ün ‘En Büyük Eserim’ dediği laik, demokratik, sosyal, insan haklarına dayalı kimsesizlerin kimsesi Cumhuriyetimizi sonsuza dek yaşatmaya kararlıyız. Ben de bu mücadelenin bir neferi olarak, ekibimle birlikte önümüzde yapılacak olan seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı’na adayım. Muratlımıza, dolayısıyla ülkemize hizmet yarışında, partimizi daha ileriye taşımak istiyoruz. Muratlı halkıyla iç içe olan bir parti yapılanmasını oluşturmak, gençlik ve kadın kollarımızı güçlendirmek, daha verimli çalışmalarına olanak sağlamak istiyoruz. Muratlımıza hizmet yarışında, kendisini adamış olan tüm partili arkadaşlarla başarıya ulaşacağımıza eminim. Bu hizmet yarışında rakibim olan diğer arkadaşlara şimdiden başarılar diliyorum. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” sözcüklerini kaydetti.            Güler Aktaş kimdir?
            Güler Aktaş, 1962 yılında Muratlı’da doğmuştur.
tasarım59 reklam paketi
            İlkokulu Mithatpaşa İlkokulu’nda, orta öğrenimini Muratlı Orta Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini İstanbul’da Erenköy Kız Lisesi’nde tamamlamıştır.
            Anadolu Üniversitesi Ev Ekonomisi mezunu olan Güler Aktaş, sırasıyla 15 yıl Muratlı Halk Eğitim Merkezi’nde Nakış Eğitmenliği ve 17 yıl 0-18 yaşları arası Aile Eğitmeni görevinde bulunmuştur.
            Evli olup, biri Matematik Öğretmeni biri İTÜ Çevre Mühendisliği’nde okuyan iki kızı vardır.
            Ayrıca, CHP Muratlı Kadın Kolları Başkanlığı’ndan Muratlı Belediye Başkan Yardımcılığı’na kadar birçok farklı görevde bulunmuştur.

 

Yayınlanma Tarihi : 2/11/2019 15:08
Okunma Sayısı : 1704

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar