Aylık gündem masaya yatırıldı

Aylık gündem masaya yatırıldı
                Muratlı Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı toplantısı gerçekleştirildi.                Çoğunluk olduğundan toplantı başlatıldı. Gündem maddelerine geçildi. Belediyenin 2018 yılı kesin hesapları okundu. Oybirliği ile kabul edildi.
tasarım59 reklam paketi
                Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin 11 ilçeye 11 yurt ve kreş projesi hakkındaki yazısı okundu. Büyükşehir Belediyesi tarafından Muratlı’ya ihtiyaç halinde bir yurt veya kreş yapacaklarını kaydeden Kadir Albayrak imzalı yazıda; Muratlı Belediyesi’nce belirlenen parselin proje hazırlanınca kendilerine tahsis edilerek; yurt veya kreşin yapımına başlanacağı bildirildi. Eski Muratlı Belediye Lojmanları’nın yerinin uygun olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Nebi Tepe, İmar Komisyonu’nun yer tespiti için çalışmasını istedi. Yaşlı, engelli veya öğrenciler için yurt veya kreş yapımı seçenekleri içerisinden yüksekokula öğrenci yurdunun yapılmasını tercih eden belediye meclisi, imar komisyonuna çalışma yapması için yetki verdi.                Fen İşleri Müdürlüğü’nün yol kotu harcı yazısı okundu. Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.
                Komisyon raporları görüşülerek karara bağlandı. Komisyon raporları içerisinde yer alan muhtarlıklara elektrik faturası yardımı konusu da karara bağlandı. Buna göre, 20 mahalle muhtarlığına daha önce 50 TL’ye kadar yapılan elektrik yardımı 75 TL’ye yükseltildi.
                Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından bedelsiz devri talep edilen Muratlı’nın Aşağısevindikli Mahallesi’nde yer alan arsa vasıflı 742 m2 büyüklüğündeki su deposunun TESKİ’ye devri hususu incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.
                Meclisin ilk oturumu sona ererken, ikinci oturum ise 10 Mayıs 2019 Cuma günü saat 16.00’da yapılacak.

Yayınlanma Tarihi : 7/5/2019 15:48
Okunma Sayısı : 1082

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar