Arıcılar daha mutlu

Arıcılar daha mutlu
                Muratlı’da çiftçilerin kullandıkları ilaçların etkilerinden ötürü her sene mağdur olan arıcılar, bu sene çiftçilerin duyarlılığı sayesinde arı ölümlerinin çok az yaşandığını dile getirdiler.                Çiftçiler ‘Arıları seviyoruz, onlara zarar vermeyen ilaçlar kullanıyoruz’ sloganıyla çalışma başlatırken, çiftçilerin çalışması olumlu sonuç verdi. Bu sene ilk kez arı ölümleriyle ilgili Muratlı Bal Üreticileri Birliği’ne hiçbir şikayet gitmezken, arıcılar memnuniyetlerini ifade ettiler.
tasarım59 reklam paketi
                İlaçları değiştiren çiftçilerin sayesinde bu yıl hiçbir sorunla karşılaşmadıklarını kaydeden arıcılardan Doğan Aslan, bu sene ilçe geneli itibariyle arı ölümlerinin önceki senelere oranla % 80 oranında azaldığını da söyledi.
                Arıların mahsul verimine % 25 civarında fayda sağladığını dile getiren duyarlı çiftçiler ise, “Arılar üretimin parçasıdır” yorumunu yaptı.
                Arılara zarar vermeyen ilaçları tespit ederek, çiftçileri bu ilaçların kullanımına yönelttiklerini belirten Muratlı Ziraat Odası Başkanlığı yetkilileri de olumlu sonuçların mutluluk verdiğini aktardılar.
Yayınlanma Tarihi : 29/6/2019 14:23
Okunma Sayısı : 5424

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar