Amaç farkındalık ve teşvik

Amaç farkındalık ve teşvik
                Muratlı Belediyesi ile Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) işbirliğinde ‘Öğrenciler AEEE Topluyor’ kampanyası başlatıldı.                Zararları çok fazla bilinmeyen elektronik atıklarla ilgili farkındalık oluşturmak için düzenlenen Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya (AEEE) Toplama Kampanyası ile elektronik atıkların düzenli şekilde toplanarak çevreye zarar verilmesinin önlenmesi, okullarda öğrenim gören öğrencilere çevre bilincinin aşılanması ve ilerleyen yıllarda daha temiz ve yaşanabilir bir çevreye kavuşmak hedefleniyor.
tasarım59 reklam paketi
                Muratlı’da bulunan anaokullarından liselere kadar tüm okulların katılım sağlaması bekleniyor. Kampanya kapsamında toplanan elektronik atıkların geri dönüşümü sağlanacak. Kampanya ile her okul ve öğrenci toplanan atık miktarının ağırlığına bağlı olarak çeşitli hediyelerle ödüllendirilecek.
                Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından da desteklenen Sıfır Atık Projesi’nde geçilen yeni aşama ile il ve ilçe sınırlarında oluşan atık elektrikli-elektronik eşyalar (AEEE) toplanarak geri dönüşüme kazandırılacak.
                16 Eylül 2019 tarihinde başlayan kampanyanın detaylı bilgisi için http://www.tyk.org.tr/tr/projeler/detay/%E2%80%9COgrenciler-AEEE-Topluyor-Kampanyasi/46/51/0
Yayınlanma Tarihi : 8/10/2019 18:43
Okunma Sayısı : 1121

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar