87 yıl önceki heyecan ve coşkuyu yaşıyoruz

87 yıl önceki heyecan ve coşkuyu yaşıyoruz
                3 Haziran 1936 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Muratlı’yı ziyaret etmesinin 87’inci yıldönümünde Muratlı Atatürk Evi’ni ziyaret eden MUGİAD Başkanı Kerem Demir, “3 Haziran 1936 tarihinde yaşanılan heyecan ve coşkuyu bugün aynı duygularla bizler de yaşıyoruz” dedi.tasarım59 reklam paketi
                Muratlı Hizmet - Atatürk’ün Muratlı’yı 3 Haziran 1936 tarihinde teşrifleriyle onurlandırdığını kaydeden Başkan Kerem Demir, “Muratlı-Avrupa demiryolunun geçtiği süreç içerisinde önce bir köy, akabinde nahiye merkezi, Cumhuriyet sonrasında da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün direktifleriyle Türkiye’nin en modern yerleşimlerinden biri olarak şekillendirilmiştir” dedi.
                Atatürk’ün Trakya gezisi kapsamında 3 Haziran 1936’da beraberindeki heyetle birlikte bir dizi ziyarete çıktığını aktaran Kerem Demir, “Atatürk o dönem ilçemizde yapılan evleri gözlemlemiş, bir usulsüzlük var mı diye bizzat kendisi Muratlımıza teşrif etmişlerdir. Bu evde yaşayan ailenin kızı ise Atatürk’e kahve ikram etmiştir” diye konuştu.
                Atatürk Evi’nin bahçesindeki büste çiçek bırakan Başkan Kerem Demir, “Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilçemizi teşriflerinin 87. yıldönümü münasebetiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarını, vatan için canını vermekten kaçınmayan kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” sözcüklerini kullandı.
                Öte yandan, geçmişte Atatürk Evi’nin bazı ihtiyaçlarını gideren ve Kırkkepenekli Mahallesi Okulu’na bir Atatürk büstü kazandıran Kerem Demir’i tebrik ediyoruz…
Yayınlanma Tarihi : 3/6/2023 13:12
Okunma Sayısı : 2125

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLIMIZIN EN BÜYÜK SORUNU NEDİR?


Çevre ve hava kirliliği
Ulaşım ve otopark
Çarpık kentleşme
Alt yapı ve kanalizasyon
Asayiş ve uyuşturucu
Yeşil alan ve parklar
Yol ve kaldırımlar
reklam 1
Günlük Kurlar