8 caddede sigara yasağı! 65 yaş üstüne yasak

8 caddede sigara yasağı! 65 yaş üstüne yasak
            Muratlı İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Kasım ayı olağandışı toplantısını yaptı. Yeni kararlar alındı.            Muratlı Hizmet - Muratlı Kaymakamı Dr. İsmail Altan Demirayak başkanlığında toplanan Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, koronavirüs (Covid-19) salgınının yayılmasında sosyal hareketliliğin azaltılması, yakın fiziksel teması sağlayan ortamların ortadan kaldırılması amaçları ile vatandaşlarımızın hayatlarını korumaya, salgın tehdidini engellemeye yönelik mezkur talimatlar kapsamında ilave önlemler aldı.
tasarım59 reklam paketi
            1. İlçemizde vatandaşlarımızın yoğun olarak  bulunduğu/bulanabileceği cadde ve sokaklarda maskenin doğru ve sürekli şekilde kullanımını temin amacıyla 12.11.2020 tarihinden itibaren İlçemiz Mustafa Kemal Atatürk Caddesi, 100. Yıl Caddesi, Erol Okyay Caddesi, Nazım Sav Caddesi, Hasan Çelikkol Caddesi, Necati Çalışkan Caddesi, Cumhuriyet Caddesinde, Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi’nde ve toplu taşıma araç duraklarında sigara içme yasağı getirilmesine,
            2. Koronavirüs salgınının hasta ve temaslı kişi, ağır hasta, entübe, vefat sayıları ile 65 yaş ve üzeri hastaların bu kategorilerdeki oranında yaşanan artışı nedeniyle 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın gün içerisinde saat 10:00-16:00 arasında sokağa çıkabilmelerine, bu saatler dışında sokağa çıkmamalarına karar verildi.
            Alınan karar doğrultusunda uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyete neden olunmaması, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesi ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu’nun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemler başlatılacağı vurgulandı.
            Oy birliği ile karar verildi.
Yayınlanma Tarihi : 12/11/2020 15:26
Okunma Sayısı : 5008

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar