31 Mart seçimleri masaya yatırıldı

31 Mart seçimleri masaya yatırıldı
                Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak ile 12 CHP’li Belediye Başkan Adayı’nın katıldığı toplantıda, 31 Mart 2019 yerel seçimleri masaya yatırıldı.                Toplantıda hükümeti ekonomik veriler üzerinden topa tutan Faik Öztrak, “Bu işin başında parti olarak 13 tane üretimi artıracak tedbir önerdik, dinlemediler. Bak her gün nereye gidiyor memleket? Neden almadılar tedbir? Çünkü millete kriz yok demek için almadılar” cümlelerini sarf etti.
                Toplantıya Faik Öztrak’ın yanı sıra; Tekirdağ Milletvekilleri Dr. İlhami Özcan Aygun ve Candan Yüceer, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Albayrak ile 11 ilçe belediye başkan adayları katıldı.
                CHP’li Faik Öztrak, ”Bu milletin çilesi daha çok 24 Haziran seçimlerinden sonra oluşturulan bu tek adamlı hükümet sisteminden sonra artmıştır. Ve ne yazık ki; böyle gider ise daha önce de defalarca söyledim. Bu ülkenin ekonomisi 1 Nisan’dan sonra uluslar arası para fonuna emanet edilecektir. Ben daha önce de söylemiştim, bunlar İMF ile görüşüyorlar demiştim. Bakıyoruz bugün gazetelerde çıkmaya başladı. İMF heyeti Ankara’daymış. Bundan sonra ne olacak derseniz, geçenlerde Yunanistan ile İMF’nin beraberliğinin 10. yılı kutlandı. Ben size sadece Yunanistan’ı hatırlamanızı tavsiye ederim. Orada insanların maaşları nasıl kesildi? İşletmeler, belediyeler nasıl kapatıldı? İnsanlar nasıl sokağa bırakıldı? İşte İMF ile yapılan anlaşmanın bedelinin ne olacağını görmek için buraya bakmak lazım” sözcüklerini kaydetti.
                Durumun böyle devam etmesi halinde daha kötüleşeceğini öne süren CHP’li Öztrak, “Şimdi bakıyorsunuz, bütçeye para dayanmıyor. Geçenlerde biliyorsunuz erkene aldılar, 34 milyar Türk lirasına Merkez Bankası’nın karından alıp bütçeye aktardılar. Ne yaptılar bu parayı diye bir takip ettim. 18 Ocak’ta parayı yatırmışlar. 18 ile 25 Ocak arasında tam 22 milyarı çekmişler. Kovanın dibi delik arkadaşlar, bunlara para dayanmıyor. Ondan sonra ne yapıyorlar, borç alacaklar” diye konuştu.
                31 Mart yerel seçimlerinde CHP Yönetimi tarafından aday gösterilmeyen Kırklareli’nin mevcut Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, ‘Bu kararı tanımıyorum, kabul etmiyorum’ demesine karşılık CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Sonuç itibarı ile sonuç doğuran kararı genel merkezimiz vermektedir. Sayın Kesimoğlu’nun tanıyıp tanımaması kendi takdiridir. Ama genel merkezimiz kılı kırk yararak, kiminle yürüyeceğine karar vermiştir. Öyle de devam edecektir. Karar değiştirmek gibi teknik bir sıkıntı yoksa karar değiştirmek gibi bir huyumuz yok” şeklinde konuştu.
tasarım59 reklam paketi
                Hayrabolu’da yaşanan seçmen krizine ilişkin de konuşan Öztrak, “Seçimlerin güvencesi seçim kurullarına emanettir, hakimlere emanettir. Hayrabolu’nun Kılıçlar Köyü’nde 118 tane seçmenin üyeliği donduruldu. Yani seçmenlikleri donduruldu. Şimdi bizim arkadaşlarımız buna itiraz ettiler, İlçe Seçim Kurulu karar verdi. 4 tane üye ‘İtiraz haklıdır’ dedi. 3 tane üye ‘İtirazı reddedilmelidir’ dedi. İlçe Seçim Kurulu Başkanı 4 tane üyenin oyunu görmezden gelip, 3 tane üyeyi geçerli saydı ve itirazı reddetti. İl Seçim Kurulu da İlçe Seçim Kurulu’na ‘Haklı’ dedi. İşi Ankara’ya götürdük. Ankara dedi ki; ‘Bu verdiğiniz karar doğru değil’ dedi. Bu verdiğiniz karar da tam kanunsuzluk var dedi. Hayrabolu İlçe Seçim Kurulu’nun ve il Seçim Kurulu’nun bu kararını aldırdılar” diye yorumda bulundu.
                Soru cevap kısmına geçildi. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 5 Şubat günü siyasi çalışmalara başlayacağını ve Tekirdağ’ın Kadir Abisinin hesap vereceğini kaydetti. Kadir Albayrak; “31 Mart 2014’ün ardından göreve gelmemiz ile beraber siyaseti bir kenara bırakarak 5 yıl boyunca hizmet ettik. Her zaman söylüyorum, şimdi 5 Şubat günü siyasi çalışmalarıma başlayacağım ve halkımıza hesap vereceğim. Tekirdağ’ın Kadir abisi 5 yıl sonra halkına hesap veriyor. İstanbul’un Kadir Abisi nerede?” şeklinde konuştu.
                Merak edilen soruları cevaplayan Albayrak, “Beni bu göreve halkımız getirdi. Hesap vereceğim yerde orasıdır. Halkın kararından başka bir kararı tanımıyorum. Soruyorum AK Partili rakiplerime, kazandığınız taktirde 5 yıl sonra hesap verebilecek misiniz? Sizleri buraya aday gösteren irade bırak bu görevi dediğinde bırakacak mısınız? Bana böyle bir teklif yapsalar, ben kabul etmem. Siz görevinizin başında kalabilecek misiniz?” diye sordu.
                31 Mart 2014’den sonra göreve geldiklerinde ilk işlerinin 11 ilçeye 11 okul yapmak olduğunu aktaran Başkan Albayrak, “Zaman zaman bu projemizden dolayı bizleri eleştirdiler, bizim görevimiz değilmiş. Bizim görevimiz değil ama bu okullarda sadece Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olanların çocukları okumayacak, hepimizin çocukları okuyacak. Bu okulların ne temel atmalarına, ne de açılışlarına iktidar partisinden hiçbir katılım olmadı. Şimdi de 31 Mart 2019’da göreve geldiğimiz takdirde, ilk yapacağımız projemizi söyleyeyim. İnşallah göreve geldiğimiz takdirde, 11 ilçeye 11 öğrenci yurdu yapacağız. Belki duruma göre nüfus bakımından yoğun olan ilçelerimize iki yurt bile yapabiliriz. Bu da ilk projemiz olacak” diye konuştu.
                AK Partililerin 17 yıldır iktidarda olmalarına rağmen hala yapacağız, edeceğiz dediklerini kaydeden Albayrak, “Dün AK Parti’nin Büyükşehir Adayı Mestan Özcan, büyük bir rekora imza attım, 2 günde 393 kilometre yol yaptım diye bir şey paylaşmış. Ben yarım günde 611 kilometre yol yaptım. Arkadaşın daha fazla yorulması lazım. Yerel yönetimi hasbelkader kazandınız; 5 yılı tamamlayacak mısınız? Ben güzel hizmet yapıyorum. Kadir Albayrak benim kazanmamı istiyor. Babamın arkadaşı onu emekli ederim diyor. Ben ondan bir şey istiyorum; huzuru mahşerde bana cennet tapusu versin” ifadelerine yer verdi.
                Toplantının sona ermesinin akabinde partililer Perşembe Pazarı’nı dolaştı.

Yayınlanma Tarihi : 31/1/2019 20:00
Okunma Sayısı : 842

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar