20 yıldır tek eseri var mı?

20 yıldır tek eseri var mı?
            Eski siyasetçi ve sendikacı Murat Kutbay, basın açıklaması yaparak; yerel gündemi değerlendirdi.            Murat Kutbay’ın açıklamasından satır başları:
            Mustafa Kemal Atatürk’ün askeriyim
            Kendini ‘Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri’ olarak tanımlayan Murat Kutbay; “Adım Murat Kutbay. Ben Mustafa Kemal Atatürk’ün askeriyim. Benim rahmetli annemin babası Kurtuluş Savaşı’nda Atatürk’ün askeri idi. 4 yıl askerlik yaptı. Ben o dedenin torunuyum” dedi.
tasarım59 reklam paketi
            İlklerin adamıyım

            Muratlı’da ilk kendisinin sendikal faaliyetlerde bulunduğunu anımsatan Murat Kutbay, “Muratlı ilçesine ilk sendika faaliyetini getiren kişiyim. İşçi haklarına muhteşem değer veren bir insanım. 40 yılı aşkın bunun mücadelesini verdim. Sonuç itibariyle sol partiler hep benim karşıma engel çıkardılar. Başta dönemin Belediye Başkanı Hasan Çelikkol bize engel oldu. Bana Muratlı Belediye binasından sendika temsilciliği yapmak üzere bir göz oda dahi vermek istemedi. Biz o dönem 30-40 kişilik grupla Hasan Çelikkol’un kapısına dayandık. Çelikkol’un yanında da şimdi Nebi Tepe’nin yanında olan arkadaşlar vardı. Bunlar siyasetin S’sini bilmiyor ama benim hayatım siyasetle ve mücadele ile yoğruldu. Benim bir sendikacı kimliğim var. Türkiye’de 95 yılında yaptığımız toplu sözleşme, dünyada eşi benzeri olmayan bir sözleşmedir. Trakya’da cam sektöründe çalışan arkadaşlar bunu çok iyi bilirler. % 45 + 10 enflasyonla toplu sözleşmeyi bitirdik. Bu da bizim gayretlerimizle oldu. Bizim o dönem Lüleburgaz Şubesi olarak 66 tane üst kurul delegemiz vardı. Genel merkezi ben Murat Kutbay olarak açıkça uyardım. Şayet bu toplu sözleşme bizim istediğimiz gibi bitmezse, genel merkezi genel kurula götüreceğimi söyledim. Nitekim ülke tarihinde en başarılı sendikal hamleyi başardık” ifadelerini kaydetti.
            CHP’li Kıymet Onur’a çattı
            Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muratlı Kadın Kolları Başkanı Kıymet Onur’u hedef alan Murat Kutbay, “Şimdi gelelim Kıymet Onur’a. Kendisi şuan Kadın Kolları Başkanı ve Belediye Meclis Üyeliği’ne talip. Kıymet hanımın kardeşinin evinin balkonu, komşunun evinin tavanına, kiremitlerine kadar uzanmış durumdadır. Belediye bunu hiç görmüyor mu? Sayın Nebi Tepe bunu görmezden mi geliyor? Ben bu konuda yasal işlem yapılmasını sonuna kadar istiyorum ve bu konuyu sonuna kadar takip edeceğim. Bu benim şeref ve namus sözümdür. Eşi Sayın Ali İhsan Onur’a gelelim. Kendisi şuan Belediye Başkan Yardımcısı. O benim sendikamda ise sıradan bir üyeydi. Kırklareli Cam’da cam, bardak ayırma paketleme bölümünde çalışan bir arkadaştı. Şimdi görüyorum ki çok değişmiş. Bir gün çocuklarım ve eşimle Kahverengi Kafe’ye gittik. Sayın Ufuk Gençtürk’le beraber oturan Ali İhsan Onur’un bana öyle bir bakışı vardı ki; sanki ben onların düşmanı olmuşum. Ali İhsan Onur’un babası ile ben yıllarca komşuluk yaptım. Ne ihtiyacımız olsa, karşılıklı birbirimizle paylaşırdık. Çok saygılı ve saygıdeğer bir adamdı. Öyle saygılı bir adamdan böyle bir çocuğun olması beni çok endişeye düşürdü” diye konuştu.
            Köylü ve tarımı masaya yatırdı
            CHP’li belediyelerin suyu % 200’e varan oranlarla sattığını dile getiren Murat Kutbay, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe’yi yerden yere vurdu.
            Muratlı Belediyesi’nin arsalarını satan Başkan Nebi Tepe’yi eleştiren Murat Kutbay, “CHP Muratlı Belediye Başkan Adayı olan Sayın Nebi Tepe; bu vatanın evlatlarının topraklarını satan adam sen değil misin? Bugüne kadar taşınmazlarını satıp durdun. Arsa satışlarından belediyenin kasasına giren para miktarı nedir? Muratlılılar adına sana hesap soruyorum. Cevabını bekliyorum” şeklinde konuştu.
            Kılıçdaroğlu’na mı özendi?
            Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe’yi CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na benzeten eski Yurt Partisi İlçe Başkanı Murat Kutbay, “Kılıçdaroğlu her seçim CHP’nin başında. Girdiği her seçimde de başarısız oldu ama hala koltukta. Şundan adım gibi de eminim ki; CHP’nin genel oyu % 18 veya daha aşağıya düşecek. Buna kalben inanan bir insanım. Sayın Kılıçdaroğlu’nun ‘Avrupa Birliği Ajanı’ olduğu her kanalda ispatlarıyla gösterilmektedir. Bu sözlerime karşılık her türlü yasal işlemin yapılması beni hiçbir şekilde endişeye düşürmez. Çünkü ispat ederim” sözcüklerine yer verdi.
            Yeni ve eski CHP’li ayrımına dikkat çekti
            CHP’nin yapısının Kılıçdaroğlu ile birlikte çok değiştiğini kaydeden Murat Kutbay, “Bu bahsettiğimiz şahıslar Atatürkçü mü, yoksa yeni CHP’li mi? Yeni CHP’den kastım Kılıçdaroğlu CHP’sidir. Muratlı çiftçilerine sesleniyorum; sayın çiftçiler, kulaklarınızı iyi açın ve bu söylediklerimi iyi dinleyin. Biz gerçek Atatürk’ün çiftçileriysek şayet ki, bir an önce Atatürk Anayasası’na dönmeyi arzu etmemiz, tarımda yapılan baskıyı önlememiz gerekiyor. Bu sözüm aynı zamanda bütün siyasi partileredir. Bugün tahminim Sayın Nebi Tepe’nin sattığı arsaların değerinin eski parayla 10 trilyonu bulduğunu tahmin etmekteyim. O arsalar bizim yarınlarımız. Bugün arsaları satıyor. Önümüzdeki dönem tarlaları da satacak. Hatta daha bu dönem tarlaları da satmak için meclisten yetki istedi fakat ancak arsa satışları için izin alabildi. Uyanın geleceğiniz gidiyor” iddiasında bulundu.
            Bu para nerelerde harcandı?
            Arsa satışlarından elde edilen yüksek paraların nasıl harcandığının hesabını soran Murat Kutbay, “Bu paralar patlamış mısırla sinemaya mı gitti? Havai fişeğe mi harcandı? Yoksa parke taş yol diye hep aynı firmaya mı kazandırıldı? Kimin cebine girdi? Sayın Nebi Tepe’ye de, CHP İlçe Yönetimi’ne de hodri meydan diyorum. İstedikleri yere de beni şikayet edebilirler. Sayın Nebi Tepe ile yüzleşmek istiyorum. Karşıma gelsin tartışalım. Kendisi Ziraat Mühendisi değil mi? Ziraatçı olarak çiftçiye ne vermiş? 4 dönemdir, 20 yıldır çaktığı tek bir çiviyi veya eseri gösterin ki; ben de sizinle birlikte kendisini destekleyeyim. Artık gözlerimizi açma zamanı geldi. Atatürk’ün ışığına gözlerimizi açmalıyız. Gençlerimizin önünü açmalıyız. Sizi bir kardeşiniz, bir ağabeyiniz; ya da beni nasıl kabul ederseniz edin. Hepinizi uyarıyorum. Benim rahmetli babam İsmail Kutbay veteriner dairesinde şoförlük yaptı. Yıllarca görev aldı, bütün eski köylüler bilir, tanır. Hayvan aşılamak için tüm köyleri gezmiş bir adamdır. Ben rahmetli İsmail Kutbay’ın oğluyum ve ben de tüm köyleri bilirim. Ya gözümüzü sonuna kadar açacağız ve etrafımızda olan hırsızlıkları göreceğiz, ya da Muratlı’yı onlara teslim edeceğiz. Başka seçeneğimiz yok. Sağ parti sol parti demeden, gerçek hizmet sunmayı kafasına koymuş insanları seçme zamanı geldi. Hizmete oy verin, bırakın particiliği. Bugüne kadar Atatürk’ün partisi diye oy attığımız parti 20 yıldır ne yapmış Allah aşkına? Biri çıkıp anlatsın bana. Bu artık son uyarımdır. Gerçekleri gün yüzüne çıkarıyorum diye üzerime gelirlerse de hakkını veririm. Benim kimseden korkum yok. Doğruyu söyleyeni 9 köyden kovarlarmış ama ben 10. köyden de yine doğruyu söylerim. Rabbim hepinize sağlık ve esenlik versin. Sayın Muratlılılar ve köylülerimize selam ederim” diyerek açıklamasını noktaladı.
Yayınlanma Tarihi : 11/3/2019 14:11
Okunma Sayısı : 1665

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar