Yolda kusur yok

Yolda kusur yok
                Muratlı çevreyolunda gerçekleşen kazaların önüne geçmek için yola alt geçit yapılması, sinyalizasyon sistemi kurulması, radar uygulaması yapılması vb talepler reddedildi. Gerekçe ise, “Yolda kusur yok” oldu.                Kaymakam defalarca yazdı
                Muratlı Kaymakamlığı’nca Aşağısevindikli Mahallesi’nden geçen çevreyolu ile mahalle yolunun kesiştiği noktada bulunan kavşak geçişlerinde kazalar meydana geldiğinden kavşağa alt geçit veya sinyalizasyon (trafik ışığı, EDS vb) yapılması talep edildi.
tasarım59 reklam paketi
                Ayrıca, bahse konu mevkide radar uygulamasının da sıklaştırılması istendi.
                Karayolları ne cevap mı verdi?
                Muratlı Kaymakamı Dr. İsmail Altan Demirayak’ın konuya ilişkin yazdığı tüm resmi yazılara olumsuz yanıt veren Karayolları Bölge Müdürlüğü, “Kavşaklar sürücülerin durmadan direk karşıya geçmesi amacıyla yapılmamakta olup, yolu kullanan sürücülerin hız, dönüş ve geçiş kurallarına uyması gerekmektedir” ifadesini kullandı.
                Muratlı çevreyolunun Aşağısevindikli Mahallesi kavşağında sıkça gerçekleşen kazalara ilişkin ise, “Bahse konu yolda gerçekleşen kaza tespit tutanakları çerçevesinde yapılan değerlendirme sonucunda; bahse konu yolda yatay ve düşey işaretlemelerin tam olduğu, kazalara sebebiyet verebilecek bir yol kusurunun olmadığı, kazaların sürücülerin trafik işaretleri ile 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’ndaki hususlara uymamalarından kaynaklandığı tespit edilmiştir. Bu bakımlardan talep idaremizce uygun bulunmamıştır” sözcüklerine yer verildi.
                Diğer taraftan, Muratlı Kaymakamı Dr. İsmail Altan Demirayak ise, çevreyolunun özellikle Aşağısevindikli kavşağına trafik ışığı veya o mevkiiye Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) kurulmasını bir kez daha talep edeceğini söyledi.
Yayınlanma Tarihi : 7/11/2019 14:31
Okunma Sayısı : 2242

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar