Yılsonu gösterilerine tam not

Yılsonu gösterilerine tam not
                Muratlı İlçe Müftülüğü 4-6 Yaş Değerler Eğitimi Safa Merve Kur'an Kursu yılsonu programı tam not aldı.


                Muratlı Hizmet - Programa; Muratlı Kaymakamı Bülent Uygur, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Tekin, Muratlı Müftüsü Uğur Emiroğlu, AK Parti İlçe Başkanı Ali Atılgan ve MUGİAD Başkanı Kerem Demir ile öğrenciler ve velileri katıldı.
tasarım59 reklam paketi
                Programın sunuculuğunu Mustafa Sözen üstlenirken, sırasıyla saygı duruşu ve İstiklal Marşı, Kur’an-ı Kerim tilaveti, protokol konuşmaları, hoş geldiniz selamlama sunumu, ‘Korku nedir bilmeyiz’ şiir sunumu, sevginin sultanları rondu, bir gül aldım evime rondu, sinevizyon gösterisi, ekmek draması, gül efendim deyince rondu, ritim gösterisi, şemail rondu ve ödül töreni gerçekleştirildi.
                Kürsüye davet edilen Muratlı İlçe Müftüsü Uğur Emiroğlu, katılan herkesi selamlayarak; “Okulumuzla alakalı kısa ve öz bilgiler sunmak suretiyle huzurlarınızdan ayrılacağım. Okulumuz, 6 Eylül 2021 tarihinde eğitim öğretime İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı Yavuz Sultan Selim Anaokulu’nda misafir sınıf olarak 18 öğrenci ile başlayıp, 12 mezun vererek eğitim öğretim hayatına başlamıştır. 2022-2023 eğitim öğretim dönemine Diyanet İşleri Başkanlığımız bünyesinde açmış olduğumuz Safa Merve 4-6 Yaş Değerler Eğitimi binasında başladık. Okulumuz şu an 6 sınıf ile eğitim öğretime devam etmektedir. Bu kapsamda 1 sınıfımızda sabah, 3 sınıfımızda da öğleden sonra olmak üzere eğitim öğretim vermekteyiz. 2022-2023 eğitim öğretim yılına 86 öğrenci ile başlanmış olup, bugün itibariyle 32 öğrencimizi mezun edeceğiz. Okulumuzda çocuklarımıza değerler eğitimi, tamamlayıcı kazanımlar, gelenekler göreneklerimiz, milli ve manevi değerlerimiz öğretilmektedir. Ayrıca, Diyanet İşleri Başkanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığımızın ortak protokolü çerçevesinde resim, spor, drama, dil etkinlikleri gerçekleştirilmektedir. Yıl içerisinde çocuklarımızın edindikleri değerler eğitimleriyle onların daha merhametli, daha özverili, daha saygılı, daha sevgili, daha cömert, daha yardımsever ve birçok insani değerleri kazanmalarına, benimsemelerine ve hayatlarına tatbik etme hususlarında rehberlik etmeye özen gösteriyoruz. Hedefimiz çocuklarımıza milli ve ahlaki değerlerimizi kazandırmak. Çocuklarımıza bilgiyi, irfanı, hikmeti sevdirmek, psikolojik ve sosyolojik yönde gelişmelerini ve temel alışkanlıkları kazanmalarını sağlamak, kendilerini ifade edebilmelerine imkân sağlamak, ülkemizin gelişmesine ve ilerlemesine katkıda bulunacak sağlam karakterli ve özgüvenli bireyler yetiştirmek. 4-6 Değerler Eğitimi, alanlarında tecrübeli, çocuklarla iletişimi güçlü, uzman eğitim kadrosuyla Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun hazırlanmış programlarıyla çocuklarımızın geleceğe hazırlanmasına sağlam bir alt yapı oluşturmaktadır. Ayrıca, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokolle çocuklarımız ana okul eğitimlerini 4-6 yaş kurslarımızda tamamlamış olmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize tekrar hoş geldiniz diyor, programımızın insani değerlerimize katkı sunmasını temenni ediyor, neşe dolu seyirlerle sizleri baş başa bırakıyorum” sözcüklerini kaydetti.
                Muratlı İlçe Kaymakamı Bülent Uygur ise, kısa zamanda okulun öğrenci sayısının büyüdüğünü ve binasının tamamlanıp faaliyete girdiğini anımsatarak; başta okulun hazırlığı aşamasında emeği geçenler olmak üzere herkese de teşekkür etti.
                Protokol konuşmalarının ardından gösteriler başladı. Minik öğrencilerin gösterileri veliler ve misafirlerden tam not aldı.
                Son olarak Safa Merve Kur'an Kursu’nun bu yılki mezunları sahneye davet edildi. Okulun yapımına büyük katkılar sunan Dernek Yöneticileri Demir Ali Bahar ve Abdulkadir Çoban’a plaket de verildi.


Yayınlanma Tarihi : 6/6/2023 19:46
Okunma Sayısı : 1495

Muratlı Nöbetçi Eczane

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KADİR ALBAYRAKTAN MEMNUN MUSUNUZ?


Evet
Hayır
Kısmen
reklam 1
Günlük Kurlar