Yeni yılın ilk meclisi

Yeni yılın ilk meclisi
                Muratlı Belediye Meclisi’nin 2020 yılı ilk toplantısı gerçekleştirildi.                Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla toplantı başladı. Çoğunluk sağlandığından gündem maddelerine geçildi. Muratlı Belediyespor Kulübü Derneği’nin mali sıkıntılar yaşadığından nakdi yardım talep dilekçesi okundu. Ek gündeme alındı.
tasarım59 reklam paketi
                MHP Meclis Grubu tarafından verilen soru önergeleri okundu. Doğrudan temin usulüyle yapılan mal ve hizmet alımlarında tüm esnaftan fiyat teklifi alınması gerektiğinin altını çizen MHP’li meclis üyeleri, şeffaflık içerisinde teklif alınmasını talep ederek; tekliflerin hangi kriterlere göre seçilen esnaflardan alındığını da sordu.
                Çorbacı ve kokoreççi esnafının 02.00’den sonra dükkanlarını kapatmak zorunda kaldığının altını çizen MHP Meclis Grubu, çorbacı ve kokoreççi esnafının geceleri iş yaptıklarından kapanış saatlerinin ileri alınmasını istedi.
                Muratlı Belediyesi’nin 2015 yılının Temmuz ayında verdiği ihaleyle kurulan MOBESE sistemlerinin arızalarının düzenli yapılmadığından oluşan sorunlara dikkat çeken MHP’liler, tamir ve onarım sorumluluğunun Muratlı Belediyesi’nde olduğundan bu işlemlerin daha sistemli yapılması gerektiğini vurguladılar.
                5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 25. maddesi gereği Denetim Komisyonu oluşturuldu. Denetim Komisyonu’na Okan Ortaer, Ayhan Kaplan, Hakan Öztürk, Özgür Çakmak ve Semih Keskin seçildi.
                5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 32. maddesi gereği Meclis Başkanı ve Üyelerine meclis toplantılarına ve ihtisas toplantılarına katıldıkları her gün için huzur hakkı tespiti hususu Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.
                2020 yılında Zabıta personeline verilecek fazla çalışma ücretleri hakkındaki husus Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildi.
                Belediye Başkan Yardımcısı ödeneğinin tespiti hakkındaki gündem maddesi de Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.
                Sözleşmeli çalışan personellerin ücretlerinin belirlenmesi hakkındaki madde de Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildi.
                5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 20. maddesi gereği Belediye Meclisi’nin 1 aylık tatil ayı olarak Ağustos ayı belirlendi.
                İmar durumu belgelerinde ihdas edilen tapular ile ilgili yapılacak tapulandırma işlemlerinin Fen İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanması için yetki verilmesi konusu mecliste kabul edildi.
                Meclisin ilk oturumu burada sona ererken, ikinci oturum 10 Ocak 2020 Cuma günü saat 11.00’de yapılacak.

Yayınlanma Tarihi : 7/1/2020 15:39
Okunma Sayısı : 1153

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar