Velilerin servis mağduriyeti

Velilerin servis mağduriyeti
                Yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte velileri okul ihtiyaçlarının yanı sıra servis telaşı da sardı. Birçok veli, çocuklarını bindirebileceği öğrenci servisi bulamıyor.                Muratlı Hizmet - Pandemiden dolayı bazı servisçilerin tedirginliğinin devam ettiği ileri sürülürken, veliler ise çocuklarını okula götürecek servis bulamamaktan muzdarip.
tasarım59 reklam paketi
                Pandemi sorunu bitti, servis sorunu başladı

                Mağdur velilerden Burhan Sezgin, “İki senedir çocuklarımız zaten pandemiden ötürü yüz yüze eğitim alamadı. Şimdi okullar açıldı fakat okula gönderecek servis bulamıyoruz” diye konuştu.
                Bazı personel taşımacıları pandemiden ötürü okulların yeniden kapanacağının tedirginliğini yaşarken, çoğunun da öğrenci taşımak yerine fabrika servisi çekmeyi tercih ettikleri öğrenildi.
                Servis yok
                2021-2022 eğitim ve öğretim yılı 6 Eylül itibariyle başladı. Evleri okula yürüyüş mesafesinde olmayan birçok öğrenci için velilerin servis arayışı başladı. Bazı veliler servislerle anlaşırken, çok sayıda veli ise çocuğunu bindirebilecek servis bulamadı.
                Kapasitemiz dopdolu
                Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz Muratlı Serkan Abi Personel ve Öğrenci Servisleri sahibi Serkan Sayar ise, 8 araçla öğrenci taşıdıklarını, tüm kapasiteyle çalışmalarına rağmen halen yaklaşık 30 öğrencinin yedekte beklediğini ifade etti.
                J plaka öğrenci servisi taşımacılığı yapmalı
                Konuyla ilgili olarak bilgilendirme yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Erdin Eral ise, öğrenci servis araçlarının bazılarının fabrikalarla sözleşme imzaladıklarını ve dönüşlerinin bir süre zaman aldığını, özünde J plakaların öğrenci servis taşımacılığı yapmak zorunda olduğunu, başka alternatiflerinin de olmadığını söyledi.

 

Yayınlanma Tarihi : 8/9/2021 18:51
Okunma Sayısı : 1774

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar