Tuz tüketimine dikkat!

Tuz tüketimine dikkat!
                Muratlı İlçe Sağlık Müdürlüğü, günlük tuz tüketiminin 1 çay kaşığını (5 gram) geçmemesi gerektiğini açıkladı.tasarım59 reklam paketi
                Muratlı Hizmet - 14-20 Mart Dünya Tuza Dikkat Haftası kapsamında yazılı bilgilendirme metni yayımlayan Muratlı İlçe Sağlık Müdürlüğü, şu sözcüklere yer verdi:
                Dünyada ölümlerin yarıdan fazlasına bulaşıcı olmayan hastalıklar neden olurken; bunların % 30’unu kalp damar hastalıkları oluşturmaktadırlar. Bu hastalıklar için en önemli değiştirilebilir risk faktörleri; aşırı tuz tüketimini de kapsayan sağlıksız beslenme, fiziksel aktivite yetersizliği, sigara kullanımı, alkolün zararlı kullanımıdır. Halkımızın sağlığının korunması ve hastalıkların oluşumunun önlenmesinde çok sektörlü bir yaklaşım ile toplumumuzda tuz tüketiminin kademeli olarak önerilen seviyelere düşürülmesi için 2011 yılında oluşturulan ulusal program uygulanmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) sağlıksız beslenme ve aşırı sodyum tüketiminin dünya çapında önde gelen ölüm ve hastalık nedenlerinden biri olduğunu belirterek tüm ülkeleri sodyum azaltımı için 'En İyi Satın Alımları' uygulamaya ve üreticilere gıdadaki sodyum içeriği için DSÖ kriterlerini uygulamaya çağırmaktadır.
Yayınlanma Tarihi : 17/3/2023 15:45
Okunma Sayısı : 332

Muratlı Nöbetçi Eczane

CUMHURBAŞKANI KİM OLMALI?


Recep Tayyip Erdoğan
Kemal Kılıçdaroğlu
Diğer
reklam 1
Günlük Kurlar