Tren kazasında ölenler unutulmadı

Tren kazasında ölenler unutulmadı
                Edirne’nin Uzunköprü ilçesinden 8 Temmuz 2018’de İstanbul Halkalı’ya gitmek üzere 362 yolcu ve 6 personel ile hareket eden tren, Muratlı’nın Balabanlı Mahallesi’ni geçtikten sonra Çorlu’nun Sarılar Mahallesi yakınlarında raydan çıkarak devrilmiş, kazada 7’si çocuk 25 kişi yaşamını yitirmiş, 328 kişi de yaralanmıştı. Kazanın 6’ıncı yılında hayatını kaybedenler için Sarılar Mahallesi’nde yaptırılan 8 Temmuz Anıtı önünde etkinlik düzenlendi.tasarım59 reklam paketi
                Muratlı Hizmet - Kazada yakınlarını kaybeden vatandaşlar, ellerinde kazada ölenlerin fotoğraflarını taşıyarak; anıt ve bölgeden geçen rayların üzerine resimlerinin bulunduğu pankartı bıraktı.
                Kazada kızı Bihter Bilgin, kardeşleri Emel Duman, Derya Kurtulmuş ve 6 aylık yeğeni Beren Kurtulmuş’u kaybeden Zeliha Bilgin ise, acılarının büyük olduğunu, hiç bitmeyeceğini söyledi. Bilgin; “Bu kadar hüzün dolu bir günde acı dolu bir günde bizleri yalnız bırakmadığınız için, acımıza hüznümüze ortak olduğunuz için, unutmadınız, unutturmadığınız için hepinize sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.
                Daha sonra ölenler için Sarılar Mahallesi Camii’nde mevlit okutuldu.


Yayınlanma Tarihi : 10/7/2024 08:15
Okunma Sayısı : 735

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLIMIZIN EN BÜYÜK SORUNU NEDİR?


Çevre ve hava kirliliği
Ulaşım ve otopark
Çarpık kentleşme
Alt yapı ve kanalizasyon
Asayiş ve uyuşturucu
Yeşil alan ve parklar
Yol ve kaldırımlar
reklam 1
Günlük Kurlar