Tren kazasında 8. celse

Tren kazasında 8. celse
                Muratlı’nın Balabanlı Mahallesi ile Çorlu’nun Sarılar Mahallesi arasında gerçekleşen 25 vatandaşın yaşamını yitirdiği, 340 vatandaşın ise yaralandığı elim tren kazasına ilişkin haklarında kamu davası açılan 4 sanığın yargılandığı davanın 8. celsesi görüldü.                Muratlı Hizmet - Çorlu 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Çorlu Halk Eğitimi Merkezi salonunda süren davanın 8. duruşmasına; Çerkezköy Yol Bakım ve Onarım Şefi Özkan Polat, Köprüler Şefi Çetin Yıldırım ve Hat Bakım Onarım Memuru Celaleddin Çabuk ile kazada hayatını kaybedenlerin yakınları ve yaralananlarla tarafların müdafileri katıldı.
tasarım59 reklam paketi
                Başka bir ilçeye tayin olan Demir Yolu Bakım Müdürü Turgut Kurt ise duruşmaya katılmazken, Kurt’un avukatı duruşmaya girdi. Duruşma öncesi salona girmek isteyenlere HES kodu soruldu. Sosyal mesafeye uygun bir şekilde oturmaları sağlandı.
                Diğer taraftan, duruşma öncesi Bulvar Yolu Santral Işıklar mevkiinde toplanan bir grup, ellerindeki dövizlerle slogan atarak Çorlu Halk Eğitim Merkezi önüne geldi. Dava öncesi kazada kızını, kardeşini ve yeğenini kaybeden Zeliha Bilgin bir konuşma yaparak; 3 yıldır adalet aradıklarını ifade etti ve kendilerine destek olan herkese de teşekkür etti.
                Öte yandan, ‘Kazanın meydana gelmesinde asli kusurlu’ bulundukları gerekçesiyle sanıklar Turgut Kurt, Özkan Polat, Çetin Yıldırım ve Celaleddin Çabuk’un ‘Taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olmak’ suçundan 2 ila 15 yıl arasında hapisle cezalandırılması isteniyor.
                Davanın 9. duruşması ise 25 Ocak 2022’de gerçekleşecek.

 

Yayınlanma Tarihi : 9/9/2021 19:55
Okunma Sayısı : 918

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar