Tren kazasında 5. duruşma

Tren kazasında 5. duruşma
                Muratlı'nın Balabanlı Mahallesi ile Çorlu'nun Sarılar Mahallesi arasında yaşanan 25 kişinin öldüğü, 328 kişinin yaralandığı feci tren kazasına ilişkin açılan davanın 5. duruşması başladı.                Muratlı Hizmet - Duruşma salonuna sosyal mesafe kuralları ile alınan katılımcıların içeri girerken ateşleri de ölçüldü. Maskesi olmayanlara maske dağıtıldı.
                2 yıldan 15 yıla
                Kazanın meydana gelmesinde asıl kusurlu bulunan TCDD 1. Bölge Müdürlüğü Halkalı 14. Demiryolu Bakım Müdürlüğü'nde Demiryolu Bakım Müdürü olarak görev yapan Turgut Kurt, Çerkezköy Yol Bakım Şefliği'nde Yol Bakım ve Onarım Şefi olan Özkan Polat, Yol Bakım Şefliği'nde Hat Bakım ve Onarım Memuru olarak görevli Celaleddin Çabuk ile TCDD bünyesinde çalışan ve mayıs ayındaki yıllık umumi muayene raporunda imzası bulunan Köprüler Şefi Çetin Yıldırım hakkında ‘Taksirli ölüme ve yaralanmaya neden olmak’ suçundan 2'şer yıldan 15'er yıla kadar ağır hapis cezası istemiyle Çorlu 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.
tasarım59 reklam paketi
                Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturması kapsamında açılan davanın yargılaması bugün devam etti. 5. duruşma sabah saatlerinde başladı.
                Ne olmuştu?
                Edirne’nin Uzunköprü ilçesinden İstanbul Halkalı’ya gitmek üzere yola çıkan 362 yolcu ve 6 personelin bulunduğu banliyö treni, 8 Temmuz 2018’de Muratlı'nın Balabanlı Mahallesi ile Çorlu'nun Sarılar Mahallesi arasında raydan çıkarak devrilmiş; kazada 7’si çocuk, 25 kişi yaşamını yitirmiş, 328 kişi ise yaralanmıştı.

Yayınlanma Tarihi : 25/6/2020 13:34
Okunma Sayısı : 2238

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar