Tekirdağ'ın eşsiz lezzetleri görücüde

Tekirdağ
                Tekirdağ’da ‘Türk Mutfağı Haftası’ kapsamında düzenlenen etkinlikte katılımcılara kentin coğrafi işaretli ürünleri ve çeşitli yiyecekler ikram edildi.tasarım59 reklam paketi
                Muratlı Hizmet - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde kutlanan ‘Türk Mutfağı Haftası’ çerçevesinde, Tekirdağ Valiliği ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen etkinlik, Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde başladı. Etkinlik kapsamında düzenlenen ‘Tekirdağ Gastronomisi’ panelinde Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Dr. Öğr. Üyesi Hamide Salha katılımcılara Türk mutfağı, yemekler ve gastronomi turizmi hakkında bilgi verdi.
                Vali Vekili Kaan Peker ise stantları gezerek yöresel yiyecekler hakkında bilgi aldı.
                Katılımcılara mücver, tepsi böreği, düğün çorbası, Çerkezmüsellim Pabuç köftesi, Velimeşe bozası, Tekirdağ köftesi, Hayrabolu tatlısı ile peynir helvası ikram edildi.
                Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu gazetecilere yaptığı konuşmada; hafta kapsamında sürdürülebilir, geleneksel, hijyeni ön plana alan geri dönüşümü düşünen ve coğrafi işaretli ürünleri ön plana çıkarmak istediklerini söyledi.                Müdür Hacıoğlu, coğrafi işaret alacak 4 ürünün daha sırada olduğunu belirterek; “Amacımız bu coğrafi gastronomi unsurlarını Türkiye’ye ve dünya geneline tanıtmak. Tekirdağ’ın İstanbul’a çok yakın olması özellikle hafta sonları ciddi ilgi getiriyor. Tekirdağ gelen insanların harcamalarında en önemli miktarı gastronomi unsurları oluşturuyor” diye konuştu.
Yayınlanma Tarihi : 23/5/2023 13:39
Okunma Sayısı : 2336

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLIMIZIN EN BÜYÜK SORUNU NEDİR?


Çevre ve hava kirliliği
Ulaşım ve otopark
Çarpık kentleşme
Alt yapı ve kanalizasyon
Asayiş ve uyuşturucu
Yeşil alan ve parklar
Yol ve kaldırımlar
reklam 1
Günlük Kurlar