Tekirdağ'da % 40 düşüş

Tekirdağ
                Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Tekirdağ’da son bir haftada yaşanan düşüş oranını ve verileri açıkladı.                Muratlı Hizmet - Tekirdağ’da vaka sayılarının son bir haftada düşüşe geçtiğini belirten Bakan Koca; “Tekirdağ’da son dönemde vaka düşüş oranımız yüzde 40. Yatak doluluk oranımız yüzde 60, yoğun bakım doluluk oranımız ise yüzde 74” sözcüklerini kaydetti.
tasarım59 reklam paketi
                Edirne’de düzenlenen Bölgesel Değerlendirme Toplantısı’nda yaptığı konuşmada Koca, Tekirdağ’da yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele çalışmaları hakkında bilgiler aktardı. Tekirdağ’da 224 filyasyon ekibinin mücadeleye devam ettiğinin altını çizen Bakan Koca; “Tekirdağ'da son dönemde vaka düşüş oranımız yüzde 40. Yatak doluluk oranımız yüzde 60, yoğun bakım doluluk oranımız ise yüzde 74. Tekirdağ'da 65 yaş üstü vatandaşlarımızın aşılanma oranı yüzde 85” dedi.
                Tekirdağ'da Şehir Hastanesi’ni vatandaşların hizmetine açtıklarını anımsatan Koca; “Ergene İlçe Devlet Hastanemizin de ihalesini yaptık. Yer teslimi ile inşaatına başlıyoruz. 100 yataklı Kapaklı Devlet Hastanemiz de Organize Sanayi Bölge Müdürlüğümüz tarafından hayırsever sanayicilerimizin desteği ile inşa edilmeye başlandı” diye konuştu.
                Tekirdağ’da ihtiyaç olan 112 Acil istasyonları, Sağlıklı Yaşam Merkezleri ve Aile Sağlığı Merkezleri gibi birçok sağlık tesislerinin, planlama ve projelendirme çalışmalarının sürdüğü bilgisi verildi.
                Fahrettin Koca, yarının bugünden daha güzel olacağına yürekten inandıklarını söyleyerek; “Bu inançla ve vatandaşımıza hizmet edebilmenin şevkiyle var gücümüzü sarf ediyoruz. Bu sıkıntılı dönemde milletçe büyük bir fedakârlık örneği gösteriyoruz. Bunun kazanımlarını yakında mutlaka göreceğimize inanıyorum. Mücadele birlikte kazanılacaktır. Birlik ve beraberliğimizi sürdürdükçe, kazanmamamız için bir neden yoktur” şeklinde konuştu.
Yayınlanma Tarihi : 4/5/2021 14:15
Okunma Sayısı : 1425

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar