Talatpaşa Ortaokulu afetlere hazır

Talatpaşa Ortaokulu afetlere hazır
            Muratlı Talatpaşa Ortaokulu, 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında öğrenci ve velilerini KBRN ve Afetlere karşı bilgilendiriyor.            Muratlı Hizmet - 28 Şubat Sivil Savunma Günü kapsamında hazırlanan panoda; düşmanın Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif ve Nükleer taarruzlarına, doğa ve teknoloji kaynaklı afetlere karşı hazırlıklı olma ve zararların azaltılması amacıyla öncesi, sırası ve sonrası yapılması gereken çalışmalar ve doğru davranış şekilleri görsellerle özetlendi.
tasarım59 reklam paketi
            Sivil Savunma ile ilgili şiirler ve özlü sözler de yer aldı.
            1-7 Mart Deprem Haftası’na dikkat çekmek için ise “Depreme Ne Kadar Hazırız?” sergisi açıldı.
            Sergide; afetlerden sonra ‘Altın Saatler’ olarak adlandırılan ilk 72 saat için ihtiyaç duyabileceğimiz ve Afet ve Acil Durum çantamızda bulunmasının hayatımızı kolaylaştıracağı malzemeler yer aldı.
            EBA Destek Noktası’na gelen öğrencilere AKUT’tan temin edilen ‘Önemli Telefonlar Magnetleri’ ve ‘Afet Bilinci ve Önlemler’ broşürleri dağıtıldı.
            1 Mart Pazartesi akşamı saat 20.00’de ise velilere ZOOM üzerinden çevrimiçi olarak AFAD Gönüllüsü/Eğitmeni Onur Akay tarafından ‘Birey ve Aileler İçin Afet Bilinci Eğitimi’ verilecek.
            Okul Müdürü Göksel Bülbül, tüm velileri bu eğitime katılmaya davet etti.

Yayınlanma Tarihi : 1/3/2021 17:13
Okunma Sayısı : 2990

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar