Su indirimi beklentisi suya düştü

Su indirimi beklentisi suya düştü
                Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Candan Yüceer, kendisine yöneltilen ‘Su indirimi sözünüzü tutacak mısınız?’ sorusuna yanıt verdi. Yüceer, seçim sürecinde verdiği %50 su indirimi vaadini tutamayacağını söyledi.tasarım59 reklam paketi
                Yüceer: “Zaten maliyetin %40 altında veriyoruz” dedi

                Seçim sürecinde su faturalarına %50 indirim yapacağını vaat eden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Candan Yüceer, gazetecilerin ‘Suya indirim vaadinizi tutmayacak mısınız?’ sorusuna yanıt verdi. Yüceer, “Dolaylı olarak da olsa bunu adaylık sürecimizde ifade etmiştik, doğru ama biz hiçbir zaman diğer aday arkadaşlar gibi işte Nisan’da şu kadar ucuzlatacağız, şunu yapacağız diyemedik, diyemeyiz de. Çünkü Tekirdağ’ın bir gerçeği var, bir maliyet hesabı var. Şu an Tekirdağ’da TESKİ, Büyükşehrimiz maliyetin %40 ucuzuna veriyor zaten yani biz, maliyetin altında su veriyoruz hemşerilerimize, vermek istiyoruz” ifadelerini kullandı.
                Hemşerilerine daha ucuz su vermek istediğini yineleyen Yüceer, “Bunu gerçekleştirmemizin bazı yolları var. Kayıp kaçak oranlarımızı azaltmamız lazım. Kayıp kaçakla seferberliğe varan bir mücadeleye girişmemiz lazım. %88.4 suyumuzu biz yer altından çıkarıyoruz” diyerek bir yandan suyu şu an için ucuzlatamayacağını belirtirken, diğer yandan da kendini savundu.
                Öte yandan, Candan Yüceer’in resmi sosyal medya hesaplarından 27 Mart 2024 tarihinde paylaştığı %50 su indirimi vaadi hafızalardaki yerini koruyor.
Yayınlanma Tarihi : 24/5/2024 10:30
Okunma Sayısı : 1672

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLIMIZIN EN BÜYÜK SORUNU NEDİR?


Çevre ve hava kirliliği
Ulaşım ve otopark
Çarpık kentleşme
Alt yapı ve kanalizasyon
Asayiş ve uyuşturucu
Yeşil alan ve parklar
Yol ve kaldırımlar
reklam 1
Günlük Kurlar