Şantaj davasında ilk raund

Şantaj davasında ilk raund
                Eski Muratlı Meslek Yüksekokulu Müdürü olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Okan Gaytancıoğlu’nun kendisine şantaj yapıldığı iddiasıyla açtığı mahkemenin ilk duruşması gerçekleştirildi.                CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu’na şantaj yaptıkları ileri sürülen karı kocanın yargılanması başladı.
tasarım59 reklam paketi
                Duruşmada Milletvekili Gaytancıoğlu, Ö.F.Ö.’nün kendisinden şantajla 250 bin lira istediğini, parayı vermemesi halinde de elinde bulunan mahrem görüntüleri her yere yaymakla kendisini tehdit ettiğini beyan ederek; Ö.F.Ö. ve kızını işe yerleştirdiğini anlattı.
                Dava, Tekirdağ 6. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Davanın ilk duruşmasında Gaytancıoğlu ve Avukatı Bahadır Berk ile şüphelilerden Ö.Ö. ve Avukatı Onur Engin de katıldı. Bayan şüpheli Ö.F.Ö. ise, raporlu olduğunu bildirerek duruşmaya katılmadı.
                Sanık koca Ö.Ö. mahkemede; emniyette verdiği ifadesini kabul ederek, eşiyle Ö.F.Ö. ile Okan Gaytancıoğlu arasında yaşananlardan sonradan haberdar olduğunu belirtti ve herhangi bir şantaj girişiminde de bulunmadığını iddia etti.
                Bunun üzerine Av. Onur Engin, müvekkillerinin Okan Gaytancıoğlu’na şantaj yapmadıklarını öne sürerek; “Müvekkillerim milletvekiline herhangi bir şantajda bulunup para almadı. Gaytancıoğlu’nun şantaj yapıldığını iddia ettiği görüntüler parayı verdikten sonra ortaya çıktı. Yani görüntülerle şantaj yapılıp para alındığı durumu söz konusu değil” sözcüğünü kaydetti.
                Ö.F.Ö.’nün kendisine şantaj yaparak 250 bin lira istediğini savunan Gaytancıoğlu ise, parayı vermezse Ö.F.Ö.’nün elinde bulunan mahrem görüntüleri her yere yayacağını söylediğini iddia ederek; bu sebeple kadın sanık ile kızını işe yerleştirdiğini ifade etti.
                Söz alan milletvekilinin Avukatı Bahadır Berk, Ö.F.Ö. ve eşinin şantaj suçunu işlediklerinin delillerle sabit olduğunu söyledi.
                Sözlerine devam eden Av. Bahadır Berk; “Sanığın eşi müvekkilime parayı vermezsen canına okurum gibi ifadeler kullandı. Bununla ilgili elimizde ses kaydı da var, bunları da mahkemeye sunacağız. Gaytancıoğlu’na şantaj yapılan görüntüler onun haberi olmadan çekilmiş ve kendisinden bunun üzerinden menfaat sağlandı” cümlelerine yer verdi.
                Mahkemenin ilk duruşması sona ererken, ikinci duruşmada sanık Ö.F.Ö.’nün duruşmaya zorla getirileceği öğrenildi.
                Öte yandan, milletvekiline şantaj davasının ikinci duruşması 13 Nisan’da yapılacak.
Yayınlanma Tarihi : 14/1/2020 18:32
Okunma Sayısı : 2171

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar