Osmanlı mirası! 113. kez kuruldu

Osmanlı mirası! 113. kez kuruldu
                Osmanlı Sultanı II. Abdülhamid Han’ın fermanıyla Kırklareli’de 1910 yılında kurulmaya başlanan Pavli Panayırı’nın son gününde büyük kalabalık yaşandı. Panayırın kurulduğu bin 620 nüfuslu Pehlivanköy’de adım atacak yer kalmadı.tasarım59 reklam paketi
                Muratlı Hizmet - Osmanlı Sultanı II. Abdülhamid Han’ın fermanıyla 1910 yılından itibaren kurulmaya başlanan Pavli Panayırı, bu yıl 113. kez yurt içi ve yurt dışından gelen misafirlerine kapıyı açtı.
                14-17 Eylül tarihleri arasındaki panayırın son gününde büyük kalabalık oluştu. İstanbul, Tekirdağ, Edirne ve diğer çevre illerden vatandaşlar panayıra akın etti. İlçeye yüz binlerce vatandaş geldi.
                Panayır için Kırklareli’nin Pehlivanköy ilçesine gelen vatandaşlar, yoğun trafikle karşılaştı. Uzun süre araç kuyruğunda bekleyen vatandaşlar, bekleyişten sonra panayır alanına giriş yapabildi. Panayırda park yeri olmayınca araçlar tarlalara park etti.
                Vatandaşlar panayır alanını da doldurdu. Mahşeri kalabalıkta ’İğne atsan yere düşmez’ tabiri de yaşanmış oldu.
                Türkiye’de hala geleneğini yaşatabilen en büyük panayırlardan biri olan Pavli Panayırı’na gelen vatandaşlar, kurulan tezgâhlardan yiyecek, içecek, kıyafet ve süs eşyaları aldı. Vatandaşlar, panayır alanında dönme dolap, kemikaze, gondol, zincirli uçan sandalye gibi çeşitli oyun gruplarının önünde de sıralar oluşturdu.
                Panayırda yöre halkının konaklamak için römorkların içerisini çekyat, yatak, somya gibi eşyalarla donatıp; üzerini branda ile kapatması da renkli görüntüler oluşturdu.
Yayınlanma Tarihi : 18/9/2023 02:31
Okunma Sayısı : 1183

Muratlı Nöbetçi Eczane

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KADİR ALBAYRAKTAN MEMNUN MUSUNUZ?


Evet
Hayır
Kısmen
reklam 1
Günlük Kurlar