Ormanlık alanlara giriş yasak

Ormanlık alanlara giriş yasak
                Tekirdağ Valiliği’nden yapılan açıklamada, orman yangınlarının önlenmesi amacıyla orman alanlarına girişler yasaklandı.

                Muratlı Hizmet - Tekirdağ’da ‘Orman Yangınlarıyla Mücadele’ kapsamında Tekirdağ il sınırları içerisinde ormanlara girişler, 30.07.2021 – 31.08.2021 tarihleri arasında yasaklandı.
tasarım59 reklam paketi
                Buna göre;
                Madde 1 – Tekirdağ il sınırları içerisinde tüm ormanlık sahalara yetkililerden başkasının girmesi kesinlikle yasaktır.
                Madde 2 – Bu ormanlar çevresinde ve içinden geçen yollarda orman kenarında mola vermek ve piknik yapmak yasaktır.
                Madde 3 – Vatandaşlar yalnızca kendilerine ayrılan izinli piknik alanlarından gerekli önlemleri alarak yararlanabileceklerdir.
                Madde 4 – Orman Yasası’nın 31 ve 32. Maddesi kapsamında olan köyler/Mahalleler başta olmak üzere, orman içi, orman bitişiği ve ormanla ilişiği olmayan köyle/Mahalleler de dâhil olmak üzere anız, bağ-bahçe, zeytinlik ve tarla temizliğinden meydana gelen dalların ve her türlü bitki örtüsünün yakılması yasaklanmıştır.
                Madde 5 – Orman alanı civarındaki tesisler ile sanayi kuruluşları; ormanı etkileyebilecek yangınlara karşı gerekli önlemleri alacaktır.
                Madde 6 – Enerji Nakil Hatlarının yapım ve bakımı ile ilgili kuruluşlar (TEDAŞ, TREDAŞ ve TEİAŞ) hatların özellikle ormanlık alanlardan geçen bölmelerinde gerekli bakımları gerçekleştirecekler, yetkililerce istenilmesi durumunda hattaki enerjiyi keseceklerdir.
                Madde 7 - Belediyeler, Orman içi, Orman kenarı ve bitişiğinde bulunan çöp toplama alanları çevresinde koruma bandı oluşturacak ve yangın riskine karşı gerekli iş makinelerini (Dozer, Loder, Kepçe) hazır bulunduracaklardır.
                Madde 8 – Orman İdaresi, Jandarma ve Emniyet Birimlerince oluşturulan devriye sistemi etkin bir şekilde uygulanacak, gerekirse Kaymakamların emirleri ile tüm kamu personel ve olanaklarından, önleyici hizmetler (devriye kontrol vb.) ile yangınlara karşı müdahale de yararlanılabilecektir.
                Madde 9 - Yangın ihbarı ücretsiz 112 ACİL No’lu telefonlara da yapılabilecektir.
                Orman yangınlarını önleme amacıyla yukarıda 9 (Dokuz) maddede belirtilen kararlar alındı.
Yayınlanma Tarihi : 31/7/2021 16:07
Okunma Sayısı : 1162

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar