Öğrenciler ders başı yaptı

Öğrenciler ders başı yaptı
                Koronavirüs salgını önlemleri kapsamında okullarda eğitime ara verilmesinin ardından, bugün uzaktan eğitimin ilk dersi TRT-EBA TV ile Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden yapılmaya başlandı. Muratlı’daki tüm öğrenciler de televizyon başına geçti.                Muratlı Hizmet - Çin’de ortaya çıkan ve dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, Türkiye’de de görülmeye başlanınca tedbirler artırıldı. Bu kapsamda okullara da ara verildi.
tasarım59 reklam paketi
                Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), tatil sürecinde öğrencilerin eğitimlerinden geri kalmaması için uzaktan eğitim sistemini devreye aldı. Bu sabah itibariyle de TRT-EBA TV ile Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden yapılan eğitimlere öğrenciler televizyon başına geçerek evlerinden katıldı.
                İlk ve ortaöğretimde öğrenciler, günde 20’şer dakikalık iki ders şeklinde planlanan eğitime katıldıktan sonra EBA sistemi üzerinden öğretmenlerinin verdiği ödevleri yapmaya devam etti.
                Muratlı Hacı Rafet Gümüş Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hilal Dursun da televizyon karşısına geçerek ders yaptı. Uzaktan eğitimle derslerinden geri kalmadığını belirten Hilal Dursun, “Uzaktan eğitim sayesinde derslerimizi alıyoruz. Sağlımız için evdeyiz. Yaşlılarımız da bizim için evlerinden çıkmasınlar” dedi.

Yayınlanma Tarihi : 23/3/2020 14:20
Okunma Sayısı : 958

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar