Ocak başında geçen ömrü

Ocak başında geçen ömrü
                Muratlı’da 1962 yılından bu yana köftecilik yapan Yakup İnci, o dönemlerden bugüne pişirerek onlarca çırak yetiştirdi. 67 yaşındaki Yakup İnci, hiç ara vermeden ustalığını konuşturmaya devam ediyor.                57 yıllık tecrübe
                57 yıl önce faaliyete giren Mavi Köşe Köftecisi’nde, henüz o dönem 9-10 yaşında iken babası ve abisine yardım ederek ustalığı öğrenen Yakup İnci, 1962’den bu yana köftecilik mesleğini sürdürüyor.
tasarım59 reklam paketi
                57 yıldır ocak başından ayrılmayan Yakup İnci, her sabah açtığı Hürriyet Meydanı’ndaki dükkânında küçük yaşlardan itibaren öğrendiği incelikleri ve meslek sırlarını yıllardır tüketicisine sunmak için çaba sarf ediyor.
                Lezzetiyle öne çıkıyor
                Güler yüzlü ve gariban babası olarak tanınan Yakup Usta, mütevazı ve gösterişten uzak dükkânında damak lezzetiyle öne çıkıyor.
                Hizmet Medya’ya konuşan Yakup Usta, çocuk yaşta öğrendiği mesleği yarım asırdır devam ettirdiğini söyleyerek; mesleğin devamı için usta-çırak ilişkisinin büyük önem taşıdığını da söyledi.
                Öte yandan, bir süredir tadilatta olan Mavi Köşe Köftecisi, yenilenen çehresiyle yeniden müşterilerini ağırlamaya başladı.

Yayınlanma Tarihi : 7/6/2019 12:07
Okunma Sayısı : 4759

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar