Muhtarlarla yemekte buluştu

Muhtarlarla yemekte buluştu
                Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla ilçelerimizde görev yapan muhtarlarla öğle yemeğinde bir araya geldi.tasarım59 reklam paketi
                Muratlı Hizmet - Yemekte konuşan Vali Yıldırım; “Muhtarlık müessesesi, Osmanlı Devleti’nden beri bizim idare sistemimizde yer alan çok köklü bir müessesedir. Kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olan Muhtarlar devletimizin her mahalledeki kurumsal temsilciliğidir. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Vatandaşlarımız sorunlarını, taleplerini muhtarlara doğrudan iletebilmekteler. Muhtarlarımız ne kadar saygın olursa, muhtarlarımıza ne kadar önem verilirse aslında millet iradesine, demokrasiye o kadar önem verilmiş olur. Muhtarlık müessesesinin karşılaştıkları sorunlara yönelik çözüm önerileri sunmak maksadıyla 19 Ekim günü Muhtarlar Günü olarak ilan edildi. Bu anlamlı günde milletimizin iradesinin tecelli etmesi ve demokrasimizin gelişmesi için her konuda muhtarlarımızın yanında olduğumuzu belirtmek isterim. Halkımızın seçimiyle işbaşına gelmiş siz değerli muhtarlar, son derece önemli bir makamda bulunmaktasınız. Devletin halkla en sıcak temas noktası, devletin güler yüzü, halkın yönetime katılımının en önemli aracı sizlersiniz. Çalışmaları kolaylaştırmada ve kamu hizmet sunumlarında hız, etkinlik ve performansın arttırılmasında önemli bir rol üstlenmektesiniz. Bu görevleriniz sırasında gösterdiğiniz özverili çalışmalarınız sebebiyle sizlere teşekkürü bir borç biliyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenli olarak sizleri ağırlayıp, sizlerin görüşlerinizi ve isteklerinizi dinlemesi, sizleri ne kadar önemsediğinin, sizlere ne kadar değer verdiğinin en önemli göstergesidir. Mahallelerindeki fakir fukaradan, yaşlıdan, engelliden sorumlusunuz. Devletimizin merhamet eli, sizler sayesinde insanlarımıza ulaşıyor. Taşrada, mahallelerde yaşanan asayiş olaylarında güvenlik güçlerimize yardımcı olarak vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğine katkıda bulunuyorsunuz. Sizler, sorumluluk bölgeleriniz içerisindeki altyapı çalışmalarından, düğün ve cenaze işlemlerine uzanan çok geniş bir alanda vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerinin birinci derecede muhatabı olmaktasınız. Bu vesileyle, tüm muhtarlarımıza görevlerinde başarılar diliyor, görevi bırakmasının ardından veya görev başındayken vefat etmiş tüm muhtarlarımızı rahmetle anıyorum” dedi.
                Ardından İl Müftü Yardımcısı Şaban Apaydın dua etti. İl Müftü Yardımcısı Apaydın’ın dua etmesinin ardından 5 dönem muhtarlık yapan 5 muhtarımıza Vali Yıldırım tarafından “Başarı Belgesi” takdim edildi. Vali Yıldırım’ın davetlileri uğurlamasının ardından program sona erdi.
                Yemeğe Vali Yıldırım’ın yanı sıra Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Başsavcı Soner Gül, Vali Yardımcıları, ilçe kaymakamları, il protokolü, kurum müdürleri, İdare ve Denetim Müdürü Arzu Bıyıklıoğlu ve muhtarlar katıldı.

Yayınlanma Tarihi : 20/10/2021 13:26
Okunma Sayısı : 907

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar