Marketlere kısıtlama

Marketlere kısıtlama
                İçişleri Bakanlığı’nın yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsamında yayımladığı son genelge Muratlı’daki tüm marketlerde uygulamaya konuldu. Genelgeye göre, ilçedeki tüm marketler 09.00-21.00 saatleri arasında hizmet verecek.                Esnaftan da destek
                Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında; marketlerin çalışma saatleri ve alışveriş yapan müşteri sayısına ilişkin değişiklikleri içeren genelge yayımlandı.
tasarım59 reklam paketi
                Muratlı’da Yaman Market, genelge uyarınca kapılarını saat 09.00’da açtı.
                Yaman Market sahibi Fatih Sevimli, Hizmet Medya’ya yaptığı açıklamasında; toplum sağlığının korunmasına yönelik alınan kararları desteklediklerini söyledi.
                Zabıta sahada
                Muratlı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ise, ilçedeki büyük hipermarketlerden başlayarak İçişleri Bakanlığı’nın genelgesini iletmeye başladı.
                Genelge kapsamında marketlerin açma ve kapatma saatlerinin değiştiği resmi olarak tebliğ edildi.                İşte detaylar
                - Tüm marketler, 09.00-21.00 saatleri arasında hizmet verecek.
                - Market içindeki en fazla müşteri sayısı, depolar ve idari bürolar hariç olmak üzere müşteriye doğrudan hizmet sunulan toplam alanın onda biri kadar olacak.
                - Tüm marketler, hizmet alanı büyüklüğüne göre içeride bulunabilecek maksimum müşteri sayısını market girişlerine asarak ilan edecek. İçeride belirlenen sayıda müşteri bulunması için gerekli tedbirler alınacak. Market içinde belirlenen sayıda müşteri var ise içeriden müşteri çıkmadan başka müşteri içeriye alınmayacak.
                - Marketler aynı zamanda içeriye girmek için bekleyen müşterilere, aralarında en az bir metre mesafe ile beklemeleri gerektiğini sürekli hatırlatacak, market girişinde görülecek şekilde bu hususu belirten afiş asılacak.
Yayınlanma Tarihi : 24/3/2020 10:56
Okunma Sayısı : 2663

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar