Korkmaz: “CHP’nin Forveti Olacağım”
            Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili Aday Adayı Av. Haşim Korkmaz, Muratlı Hizmet Gazetesi’ni ziyaret ederek alışıla gelmişin dışında beyanlar verdi.
            Cumhuriyet Halk Partisi’nin meclis takımında şampiyonluk için golcü forvet oyuncuya ihtiyacı olduğunu belirten Haşim Kormaz; “Ben onlardan biri olmak iddiasıyla 21 yıldır her kademesinde görev yaptığım takımımın yedek kulübesinden Süper Lig’deki takımıyla oyuna girmek istiyorum. İşte bunun için milletvekili adayı olmak istiyorum. Milletvekili deyince milletin asil seçilenlerin vekil olduğunu unutmamak üzere milleti tanımlamak istiyorum. Millet, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin yurttaşı olan herkes millettir” diye konuştu.
            Cumhuriyet Halk Partililerin milletin özü olduğunu öne süren Korkmaz; “Bizde millete vekil olacaksan, önce partililere yani milletin özüne soracaksın. Partiden onay çıkarsa ondan sonra sıra milletten vekalet istemeye gelirsiniz. Partimizin kuruluş felsefesi; onun şanlı tarihinden oluşan kimliğine sonuna kadar sahip çıkmak, anayasa ile güvence altına alınan sosyal devlet ve sosyal adalet ilkesine sımsıkı sarılmaktır. Batı Avrupa Sosyal Demokrat partileri gibi sağa kayarak oy avcılığı yapmanın uzun vadede yararı görülmemiştir. CHP’nin kendi ilkeleri, felsefesi, program ve projeleri ile oylarını artırması, partinin ve Türkiye’nin geleceği için daha sağlam bir yol olacağı inancıyla çalışacağım” şeklinde sözlerini bitirdi.
            Av. Haşim Korkmaz Kimdir?
            1960 Paşaköy doğumludur. İlkokulu Paşaköy’de, Orta ve Lise öğrenimini Kepirtepe Öğretmen Okulu’nda, üniversite öğrenimini ise Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı.
            1991 yılından bugüne Çorlu’da serbest avukatlık yapmaktadır. Evli ve üç çocuk babasıdır. Ortaokul yıllarından bu yana sol hareketin içindedir. 1993 yılında SHP ile başlayan CHP ile devam eden 21 yıllık bir siyasi hayatı vardır. CHP’de üye, delege, yönetim kurulu üyeliği, ilçe sekreterliği, 3 yıl CHP Çorlu İlçe Başkanlığı kademelerinde görev yaptı.
            2011’de Milletvekili Aday Adayı, 2014 Ergene Belediye Başkan Aday Adayı oldu. 1997-2004 yılları arasında faaliyet gösteren Güncel Gazetesi imtiyaz sahibi olarak Kamil Baştuhan ile birlikte Tekirdağ Basın Mensupları Derneği kurucuları arasında yer aldı. Kanal59 TV, Rumeli TV’de Hukuk Saati programlarını yaptı. Vatan ve Milliyet Gazetesi, Spor dergileri, NumberOne, Fashion TV, FOX TV, ATV, Star, NTV, Kanal D televizyonları gibi ulusal yayın yapan 27 kuruluşa hukuk danışmanlığı hizmeti vermektedir.
            ÇESAV Yöneticisi ve DİSK’e bağlı TÜM-EMEKLİ-SEN Çorlu Temsilcisidir. Halen Çorlu’da serbest avukat olarak çalışmaktadır.
Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar