Karaoğlan unutulmadı

Karaoğlan unutulmadı
                Demokratik Sol Parti (DSP) Muratlı İlçe Başkanı Necmi Filiz, DSP’nin onursal başkanı, eski başbakanlardan Bülent Ecevit’in ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.                Türk siyasetine damga vuran isimlerden olan ve ‘Karaoğlan’ olarak benimsenen Bülent Ecevit, vefatının 13. yılında unutulmadı.
                Bülent Ecevit'in kendilerine çok büyük bir emanet bıraktığını vurgulayan DSP İlçe Başkanı Necmi Filiz mesajında; “Bülent Ecevit, Türk siyasi tarihinde çok önemli bir yer tutmuş, ülke ve dünya siyasetinde saygınlığı elde edebilmiş ender devlet adamlarından bir tanesidir. Onun kurduğu DSP'nin neferleri olarak, sonsuza kadar gelecek nesillere onun kuramını, düşüncesini ve Türkiye sevdasını aktarmakla görevli insanlar olarak, onun yolunda gitmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz” ifadelerine yer verdi.
tasarım59 reklam paketi
                Bülent Ecevit’in bilgi birikimiyle Atatürk'ten sonra Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli devlet adamlarından biri olma vasfına sahip olduğunu anlatan DSP’li Necmi Filiz, “Kendisinin yetiştirdiği bir yığın siyaset adamı ve şuan onun mirasıyla bir yerlerde olanların kendisini ve geçmişlerini çabuk unutmalarını ağır bir dille, şiddetle eleştiriyorum. Ecevit'in yarattığı ideoloji, Atatürk devrimlerinden sonra işin sosyal boyutudur. İşçi hakları, kadın hakları, eğitimde yaratılan kazanımlar, bugünkü iktidarın dayatmasıyla bütün bu değerler yitirilmiştir. Böylesine büyük bir devlet adamına ‘Kıbrıs Fatihi’ diyoruz. ABD emperyalizmine ‘Dur’ demiş biridir. Ona çok rahatlıkla ‘Hak ve Hakkaniyet Adamı’ da diyebiliriz” sözcüklerini kullandı.
                DSP’nin Ecevit’in mirası olduğunun altını çizen Başkan Necmi Filiz, “DSP bizler için yaşatılması ve mutlaka iktidar yapılması gereken çok köklü bir partidir. Biz DSP’liler, Ecevit kültürünü sonuna kadar savunup yaşatacağız” diyerek cümlelerini noktaladı.
Yayınlanma Tarihi : 4/11/2019 18:31
Okunma Sayısı : 1647

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar