Kapanmadan beklentimiz yüksek

Kapanmadan beklentimiz yüksek
                Geçen hafta ülke genelinde en çok vaka artış olan iller arasında ilk 3’e giren Tekirdağ’da, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan’dan açıklama geldi. Müdür Kalkan, kapanma sürecinden sonra vaka sayılarının beklenen oranlara düşeceğini söyledi.

                Muratlı Hizmet - Olumlu açıklamalar yapan Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Ali Kalkan; “Bilindiği gibi bir haftalık toplam vaka sayısı üzerinden yapılıyor bu hesaplamalar, geçtiğimiz hafta biraz yoğun günler geçirdik. Şimdi plato oluştu, ibre biraz daha aşağıya doğru dönmeye başladı. Umarım kurallara riayet, rehavetten çıkış ve bu kapanma süreci ile birliktede beklediğimiz yerlere sayılarımız düşecektir” sözcüklerini kaydetti.
tasarım59 reklam paketi
                Kapanma ile ilgili tüm hazırlıkların yapıldığının altını çizen Müdür Dr. Kalkan, “Bütün buna yönelik hazırlıklarımızı, tekrar sağlık sistemi kendisini en azından birazcık daha rehabilite edebilecek; arkadaşlarımız gerçekten yoruldular.  Özveriyle büyük bir desten yazıyor gerçekten tüm sağlık çalışanlarımız. En azından karşılıklı olarak bu empatiyi de hissedebileceğimiz bir dönem olacak diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.
                Ev misafirliklerinin yoğun olduğuna, bunun da bulaşın artmasına yol açtığına dikkati çeken Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan; “Başından beri Kovid’i misafir etmeyelim demiştik, misafirperver bir milletiz. Bunu anlıyoruz ama biraz daha sabredelim, dişimizi sıkalım, kurallara riayet edelim ve inşallah Kovid’i atlattığımız günlerde birbirimizi ağırlayalım diyoruz” diye konuştu.
                İl genelinde yaşanan vaka artışının nedenlerinden birinin de İstanbul kaynaklı olduğunu kaydeden Sağlık Müdürü Dr. Kalkan; “İstanbul’un yanı başında sanayi kenti olan Tekirdağ’ın bu sebeple İstanbul ile sürekli alışveriş halinde olmasından ötürü koronavirüs vakaları sürekli artış gösteriyor” dedi.
Yayınlanma Tarihi : 27/4/2021 16:40
Okunma Sayısı : 649

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar