İsmail Doğaroğlu, CHP Muratlı Örgütü ile Buluştu
            Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili Aday Adayı Uzm. Dr. İsmail Doğaroğlu, teşkilat ziyaretlerine Muratlı örgütü ile devam etti.
            Muratlı’nın hep gönlünde olduğunu belirten Doğaroğlu, 2011 seçimlerinde aday adayları içerisinde Muratlı’dan en çok oyu kendisinin aldığını hatırlattı. 2011 seçimlerinde ön seçimden çıkamamasına rağmen çalışma hızını kesmediğini dile getiren Doğaroğlu, “Partimize örgütümüze baglı olarak yerel seçimlere hazırlandık. Düşüncelerimizi hiçbir şekilde değiştirmedik, değişmesi de mümkün değil. Çünkü bu düşünceler bir sipariş usulü olmuyor insanlarda. Geçmişte yaşadıklarımızın sonucu olarak sosyal demokrat bir partide siyaset yapmaya karar veriyorsunuz. Sermaye destekli değilsiniz. Emek eksenli bir aileden, emekçi bir aileden geldiğiniz zaman heralde emeği savunacak siyasi parti, siyasi örgütler hangisiyse onda devam ediyorsunuz. Ötekileştirilmiş ya da yasal haklarından çok taviz alınmış bir Türkiye’de yaşadığınız zaman, sizin için en değerli şey eşit yurttaşlık hakkıdır. Bunu savunduğunuz için sosyal demokrat bir partide siyaset yapıyorsunuz. Bizim siyaset düşüncemizin küçüklüğümüzde yaşadığımız olaylardan, ailemizden aldıgımız kültürden ve eğitimden dolayı sosyal demokrat düşüncenin dışında bir siyasi parti olması imkansız olduğu için Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyaset yapıyorum” dedi.
            Tekirdağ’ın bütün ilçeleri gibi Muratlı için de yüreğinin attığını vurgulayan Doğaroğlu, “Muratlı’ya olan ilgimizi hiçbir zaman kesmedik. Her türlü etkinliklerde olmaya çalıştık. Olamadığımız yerlerde de çiçeğimizi veya buna benzer sembolik şeyleri göndermeye çalıştık. Bu tamamen karşılıklı sevgiden, karşılıklı ilgiden, karşılıklı verilen değerden kaynaklanıyor” ifadelerini kaydetti.
            Cumhuriyetin kolay kurulmadığının altını çizen İsmail Doğaroğlu, “Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu cumhuriyette eşit yurttaşlık hakkına sahip herkese bir gözle bakacağız. Cumhuriyet kolay şartlarda kurulmadı. Çok büyük bedeller ödendi” diye konuştu.
            Soru cevap şeklinde süren görüşme, ikramların ardından son buldu.
Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar