Hurda armatürler, sokak hayvanlarına kap oldu

Hurda armatürler, sokak hayvanlarına kap oldu
                Muratlı’da bulunan atık malzemeleri ve hurda armatürleri elden geçiren TREDAŞ gönüllüleri, sokak hayvanlarına mama ve su kabı yaptı.                Muratlı Hizmet - Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), sokak hayvanları için atık olarak ayrılan, kullanılmayan hurda aydınlatma armatür başlıklarını geri dönüştürerek geçtiğimiz yıl devreye aldığı “Enerjimiz Küçük Dostlarımız İçin” projesine devam ediyor. TREDAŞ bünyesinde 2016 yılında kurulan ve çalışanlarının destekleriyle 5 yılda çok sayıda projeye imza atan TREDAŞ Gönüllüler grubu, birçok sosyal etkinlik yanında sokak hayvanlarının mama ve su ihtiyaçları için de çalışıyor.
tasarım59 reklam paketi
                TREDAŞ bünyesinde kullanım ömrünü tamamlamış, yanmayan ve atık olarak ayrılan armatür başlıklarının sokak hayvanları için kullanılabileceğini düşünen TREDAŞ gönüllüleri, öncelikle Muratlı’da bulunan atık malzemeleri tespit etti. Ardından, aydınlatma başlıklarının sokak hayvanlarına zarar verebilecek, vida, armatür ve tel gibi maddeleri ayrıştırdı. Ardından ‘Enerjimiz Küçük Dostlarımız İçin’ yapıştırmalarını da yerleştirerek; kentin belirli noktalarına bıraktı.
                TREDAŞ Genel Müdürü Reşit Bilgili, projeyle ilgili yaptığı açıklamada; hurda maliyeti düşük olan armatür başlıklarını değerlendirerek, sokak hayvanlarının beslenmesinde kullandıklarını söyledi. Bilgili, şöyle konuştu: “Hayatı bizimle paylaşan can dostlarımıza değer vermeli, onları korumalı ve hayatı onlarla paylaşmalıyız. Şirketimizin depolarında bulunan hurda armatür başlıkları, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde kullanılarak sokak hayvanlarına destek projesine dönüştü. Bu çerçevede TREDAŞ Gönüllülerimiz, şimdiye kadar beş yüzü aşkın armatür başlığını mama ve su kabı olarak Trakya’nın çeşitli noktalarına bıraktı. Sokaklarımızı aydınlatan, sonra kullanılmayan atıl durumda olan armatür başlıklarını su ve mama kabına dönüştürürken, bölgemize de sosyal anlamda katma değer sağlamaktan dolayı mutluyuz.”

Yayınlanma Tarihi : 4/10/2021 18:08
Okunma Sayısı : 728

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar