Hani destek açıklaması?

Hani destek açıklaması?
                Muratlı Belediyesi’ne Ekim ayında verilen ‘Barış Pınarı Harekâtı’ için olağanüstü meclis toplantısı önergesi, çeşitli mazeretler gösterilerek önce bir ay ötelendi. Kasım Ayı Meclis gündemine bırakılan destek açıklaması, bu ayki mecliste de gerçekleştirilmedi.                Birlik beraberlik mesajı verilecekti
                Türkiye’nin yürüttüğü sınır ötesi operasyonu görüşmek üzere 14 Ekim’de olağanüstü toplantı önergesi veren AK Parti Muratlı Belediye Meclis Grubu, bahse konu önergede; “Ülkemiz, Fırat’ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek; Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere Barış Pınarı Harekâtı’nı başlatmıştır. Bu önemli konu ile ilgili meclisimizin kamuoyuna birlik beraberlik mesajı vermesi amacı ile 18.10.2019 tarihinde olağan üstü gündem ile toplanması hususunda gereğinin yapılmasını arz ve talep ederiz” ifadelerini kaydetmişti.
tasarım59 reklam paketi
                Önce Kasım ayına

                AK Parti Belediye Meclis Grubu’nun önergesini öteleyen Muratlı Belediye Başkanlığı, 16 Ekim’de verdiği resmi cevapta; “İlgili önergeniz ile belirtmiş olduğunuz Olağanüstü Meclis Toplantısı talebiniz değerlendirilmiş ancak bazı Meclis Üyelerimizin TRAKYAKENT Belediyeler Birliği’nin düzenlemiş olduğu eğitim seminerinde bulunması sebebiyle çoğunluk sağlanamadığından Olağanüstü Toplantı yapılamayacak fakat talebiniz Kasım ayı Meclis Toplantısı gündemine alınacaktır” sözcüklerine yer vermişti.
                Kasım Meclisi de sona erdi
                Muratlı Belediye Meclisi’nin Kasım ayı olağan meclis toplantısı iki oturumun sonunda tamamlandı. Barış Pınarı Harekâtı’na ilişkin yine bir destek açıklaması gelmedi.                Kasım ayı meclis toplantısının sonunda söz alan AK Parti Muratlı Belediye Meclis Üyesi Beytullah Ongun, “Geçen ay olağanüstü meclis toplantısı yaparak, harekâta destek açıklaması yapmak üzere önerge verdik. Kasım ayına bırakılmasına karar verildi. Şimdi Kasım ayı meclisi de yapıldı ve bitti. Destek için yine bir açıklama yapılmadı. Bildiğiniz üzere harekât da başarıyla tamamlandı. Oysaki diğer civar ilçelerin tamamında birlik ve beraberlik mesajları verildi. AK Parti, CHP ve MHP ilçe başkanları da meclislere davet edilerek, ortak bir bildiri yayımlandı ve güzel görüntüler oluştu” şeklinde konuştu.
                Bunun üzerine Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, “Tabi Barış Pınarı Harekâtı bizim için de çok önemli. Hazırlayın bir açıklama yapalım” dedi.
Yayınlanma Tarihi : 5/11/2019 16:49
Okunma Sayısı : 1489

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar