Gazeteciler günü mesajı yayımladı

Gazeteciler günü mesajı yayımladı
                Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Denetleme Kurulu Üyesi, Trakya Gazeteciler Birliği Başkan Vekili, Hizmet Medya imtiyaz sahibi Kamil Baştuhan, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutlayan bir mesaj yayımladı.                Muratlı Hizmet - 21 Ekim 1860 tarihinde Tercüman-ı Ahval Gazetesi’nin Agâh Efendi ve İbrahim Şinasi tarafından ilk özel fikir gazetesi olarak çıkarıldığını anımsatan Kamil Baştuhan, 21 Ekim’in ‘Dünya Gazeteciler Günü’ olarak kutlandığını belirterek; “Osmanlı Cihan Devleti’nin ilk yayın organı 1 Kasım 1783’de ‘Takvim-i Vekayi’ yayına başladı. Daha sonra adı ‘Ceride-i Resmiye’ ve daha sonra da ‘Resmi Gazete’ oldu. 21 Ekim 1860’da ise Tercüman-ı Ahvâl gazetesi yayın hayatına girdi. Agâh Efendi’nin, İbrahim Şinasi’nin yardımıyla çıkardığı bu sahibi Türk olan ilk özel fikir gazetesinin çıkış günü Türk basınınca benimsenmiş olup, Gazeteciler Bayramı olarak kutlanmaktadır” sözcüklerini kullandı.
tasarım59 reklam paketi
                Gazetecilik mesleğinin 24 saat boyunca süren zor bir meslek olduğuna dikkat çeken Baştuhan, “Toplumu haberdar etmek ve üstelik bunu yaparken tarafsız, yorumsuz bir şekilde gerçekleştirmek özveri gerektirir. İlkeli ve dürüst olmak gazetecinin düsturudur. Demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olan basın, özgürce haberlerini yapabilmelidir. Halkın haber alma hakkı kutsaldır. Bunu sağlayan ise basındır” şeklinde konuştu.
                21 Ekim Gazeteciler Bayramı’nın 161. yıldönümünü kutlayan Kamil Baştuhan, “Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye genelinde ve yurt dışında faaliyet gösteren tüm ulusal ve yerel gazete, dergi, radyo, televizyonların personellerinin ve ulusal ajans temsilcilerinin 21 Ekim Gazeteciler Bayramı’nı kutlar, meslek hayatlarında başarılarının devamını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım” ifadelerine yer verdi.
Yayınlanma Tarihi : 21/10/2021 03:12
Okunma Sayısı : 562

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar