Elektronik bariyere manuel ayar

Elektronik bariyere manuel ayar
                Muratlı’da tren geçtikten sonra bariyerler kalkmayınca devreye vatandaşlar girdi. Bariyerleri eliyle kaldıran vatandaşlar trafik akışını sağlarken, tehlikeli durum bir süre devam etti.                Muratlı Hizmet - Muratlı’nın ortasından geçen tren yolu ilçeyi ikiye bölüyor. Yerleşim bölgesinden geçen demiryolunun çeşitli noktalarında hemzemin geçitler bulunuyor. Araçların ve yayaların geçişini sağlayan bu geçitler zaman zaman kazalara sahne oluyor. Kaza olmaması için otomatik bariyer uygulamasına geçilen hemzemin geçitlerde yeni sorunlar baş gösterdi.
tasarım59 reklam paketi
                Otomatik bariyer Tren Garı’nın dışında, görevli personel olmayan hemzemin geçitlerde uygulanıyor. Tren hemzemin geçide bin 200 ila bin1500 metre arasında yaklaştığında sistem otomatik olarak devreye giriyor. Bariyerler kapanıyor. Tren uzaklaşınca bariyerler açılıyor.
                Bazen bariyerlerin açılmadığını, bunun da uzun trafik kuyruklarına neden olduğunu dile getiren araç sürücüleri, “Bazen bariyerler açılmıyor. Bu durum araç trafiğinin aksamına neden oluyor. Görevliler hemzemin geçide ulaşıncaya kadar bariyerler kapalı kalıyor. Görevlilerin dediğine göre arıza olunca bilgisayar sistemi arıza alarmı veriyormuş, hemen geliyorlarmış ama biz saatlerce bu bariyerlerin bu şekilde kaldığını görüyoruz” dedi.
                Saat Meydanı’nda yer alan hemzemin geçitte bariyerler bozulunca vatandaş da çareyi kendi yöntemlerini uygulamakta buldu.
                Bir vatandaş bariyeri kendi eliyle kaldırarak araçların geçişini sağladı. Hemzemin geçitte arıza giderilinceye kadar vatandaşların bu tehlikeli yöntemi uygulamaya devam ettikleri gözlemlendi.
                Bu arızanın zaman zaman meydana geldiğini anımsatan vatandaşlar, “Hadi bariyer arızalandı, kalkmıyor. Peki ya tam tersi olsaydı? Bariyer arızalanıp tren gelirken inmeseydi ne olacaktı? Tersi bir arızada çok ciddi tren kazaları yaşanabilir” dedi.
Yayınlanma Tarihi : 5/4/2021 12:28
Okunma Sayısı : 3072

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar