Dikkat! Pazara çıkmayın

Dikkat! Pazara çıkmayın
                Muratlı İlçe Emniyet Müdürlüğü, 65 yaş üstü vatandaşları semt pazarına çıkmamaları yönünde önemle uyardı. Yasağa uymamakta ısrarcı olanlara ceza yazıldı.                Tüm ikazlara rağmen
                Sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üstü vatandaşların ilçede Çarşamba günleri kurulan Semt Pazarı’na çıkmaları üzerine emniyet ekipleri harekete geçti. Özellikle Muratlı’nın kırsal mahallelerinden geldikleri gözlemlenen yaşlı vatandaşların, tüm ikazlara rağmen yasağa uymak istememeleri pes dedirtti.
tasarım59 reklam paketi
                Bazı 65 yaş ve üstü vatandaşların ise pazarda tezgah açtıkları görüldü. Kimlik kontrolü yapılan 65 yaş üstü vatandaşlara Kabahatler Kanunu’nun 32. Maddesi’ne göre 392’şer TL idari para cezası kesildi.
                Emniyet’ten yazılı bilgilendirme
                ‘Kısıtlama ve kurallar sizi korumak içindir. Lütfen uyalım, uymayanları uyaralım’ diyerek yazılı bilgilendirmede bulunan Muratlı İlçe Emniyet Müdürlüğü; “Muratlı Kaymakamlığımız öncülüğünde, sokağa çıkması kısıtlanan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması ve temel ihtiyaçlarının karşılanması için Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturulmuştur. Acil irtibat için 112, 155 ve 156’yı arayabilirsiniz” ifadelerini kullandı.
Yayınlanma Tarihi : 25/3/2020 11:24
Okunma Sayısı : 2407

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar