Büst saldırganının FETÖ teması çıktı

Büst saldırganının FETÖ teması çıktı
            Marmaraereğlisi’nde 3 okuldaki Atatürk büstüne saldıran ve terör örgütü DEAŞ üyesi olduğu iddiasıyla tutuklanan 47 yaşındaki şüpheli G.D.’nin ifadesi ortaya çıktı. İfadesinde 90’lı yıllarda FETÖ’nün yurtlarında kaldığını itiraf etti.

            Muratlı Hizmet - Yakalanmaması durumunda İstanbul’da da eylem yapmayı düşündüğünü, 90’lı yıllarda FETÖ’nün yurtlarında kaldığını beyan eden şüphelinin ikametinde; askeri eğitim, dövüş sanatı, hayatta kalma yolları, zehir bilimi ve sniper konulu belgeler ile 322 fişek, 1 av tüfeği, pala, gece görüş aparatı ve sülfürik asit çıktığı bilgisine ulaşıldı.
tasarım59 reklam paketi
            Eski fizik öğretmeni olduğu ortaya çıkan G.D.’nin ifadesinde; “Lise son sınıfta FEM dershanesine gitmiştim. ODTÜ Havacılık Mühendisliği Bölümü’nü kazandım. Hazırlık okurken, ‘Fethullah Gülen cemaatine’ ait öğrenci yurdunda kaldım. Okul hayatıma zarar verdiği için sonrasında kendileriyle irtibat kurmadım. Derslerim iyi olmadığı için okulu bıraktım. Sonrasında İstanbul Üniversitesi Fizik Bölümü’nü kazanıp, bitirdim. Yaklaşık 6 sene ücretli öğretmenlik yaptım. Daha sonra kuruyemişçi işlettim. Ardından Amerika’ya gittim ve yaklaşık üç ay kaldım” sözcüklerine yer verdi.
            Eylem için kimseden talimat ve emir almadığını belirten şüpheli şahıs, kendi hür iradesiyle yaptığını ifade ederek; büstlere balyozla vurduğunu fakat kıramadığını, bunun üzerine yazı yazdığını da itiraf etti.
            DAEŞ üyeliğini kabul etmeyen şüpheli, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Yayınlanma Tarihi : 6/4/2021 12:59
Okunma Sayısı : 3323

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar