Bunlar tuzak! Kanmayın

Bunlar tuzak! Kanmayın
                Facebook adlı sosyal medya platformu üzerinden sahte hesaplar açarak sponsorlu gönderiler oluşturan dolandırıcılar, banka müşterilerinin bilgilerini ele geçirerek hesaplarını boşaltmaya çalışıyor.

tasarım59 reklam paketi
                Muratlı Hizmet - Görselde Cumhurbaşkanlığı forsunu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasını ve CİMER logosunu taklit eden dolandırıcılar; kart aidat iadesi, faizsiz kredi başvurusu vb yöntemlerle kullanıcıları hedef alıyor.
                Son dönemlerde sosyal medyada reklamlı olarak öne çıkarılan gönderilerde ve cep telefonlarına gönderilen mesajlarda vatandaşlar dolandırılmaya çalışılıyor.
                Cumhurbaşkanlığı forsu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası ve CİMER logosunun bulunduğu gönderi, Resmi Gazete’de yayınlanmış bir karar gibi ‘Cumhurbaşkanlığı kredi kartı aidatı yapıyor’ yazısı ile paylaşılıyor.
                “CİMER kararı ile vatandaşlarımızdan tahsil edilen kart aidat ve işlem ücretleri iade edilecektir. Geçmişe dönük tüm aidat ve işlem ücretlerini aidat iade sorgulama sisteminden hemen alabilirsiniz” yazılarak vatandaşların yüksek meblağlarda iade alabileceğini iddia eden gönderilerin, vatandaşların banka bilgilerini ele geçirmek için yapıldığı belirtildi.
                Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada; kurumların isminin kullanılarak kişilerin kredi kart bilgilerinin istenmesi hakkında uyarıda bulunmuş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın herhangi bir gerekçeyle kart bilgilerini talep etmeyeceğini de vurgulamıştı.


Yayınlanma Tarihi : 4/6/2023 04:09
Okunma Sayısı : 2275

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLIMIZIN EN BÜYÜK SORUNU NEDİR?


Çevre ve hava kirliliği
Ulaşım ve otopark
Çarpık kentleşme
Alt yapı ve kanalizasyon
Asayiş ve uyuşturucu
Yeşil alan ve parklar
Yol ve kaldırımlar
reklam 1
Günlük Kurlar