Çocukken oynardık aslında "bir, iki, üç, tıpp" der sonra susardık...
Çoğu zaman susarak sadece izler, anlardık. Sonra çok faydası olmadı susmanın. İyi yaşamak için hakkını aramak için susmaktan ziyade asıl mesele “konuşmak, anlatmak, sormak, sorgulamaktı.”
“Yaşadığın şehirden memnun musun?” Diye sorularla kim karşılaşmıyor? Hemen hemen herkes bu sorudan nasibini alıyor. Peki ya şehrin yönetilmesinde belirli bir süre istekli seçilmiş ya da atamalı yöneticilerden sonra uzaktan izle gör mantığına ne demeli?
En önemlisi de şu aslında “MUTLU ŞEHİRLER.”
Son zamanlarda ziyarette bulunduğum ilçelerde insanlarla ayrılırken “görüşürüz, hoşça kalın” demek yerine “MUTLU ŞEHİRLER” diyerek veda ediyorum. Mesleğim televizyonculuk ve gazetecilik olmasından dolayı çok sık şehir ziyaretleri, il, ilçe idare amirleri; vali, kaymakam, belediye başkanı, iş insanı, esnaf, öğrenci, köylü, çiftçi her kesimden insanla konuşuyorum, dinliyorum ve şu karardayım KESERİ KENDİ ÖNÜNE ÇEKENLER hariç herkes mutsuz.
Neden bu şehirde yaşayan mutsuz insanlar var?
Eğitim, sağlık hizmetlerindeki kalite, devlet kurumlarının işleyişindeki hız ve iyileştirmeler yaşayan halkı mutlu etmeye yetmiyor mu?
Yapılan viyadükler, üst geçitler, şehir hastaneleri insanların yaşam kalitesini artırırken neden mutlu olmamız için yeterli etkiyi yaratmıyor?
Peki ne bu mutsuzluğun asıl sebebi?
Sebebi çok basit, insanların sosyalleşmekte güçlük çekiyor olmaları. Ailece ya da arkadaşları ile dışarı çıktıklarında; kendilerine hitap eden hem kaliteli vakit geçirebilecekleri bir aktivite ile hem fiziksel hem de ruhen meşgul olup mutlu olamıyorlar.
Tedavi basit elinizi taşın altına koyun koyun ki;
Muratlı esnafı, Muratlı halkı, Muratlı gençliği, Muratlı'da yaşayan her kesimden insan mutlu olsun.
Çok yakında ŞEHRİNDE MUTLU MUSUN? diye sokak sokak gezip insanlara mikrofon uzatacağım. Siz anlatacaksınız ben de sıkılmadan tek tek her mutsuzluğunuzu dinleyeceğim. Peki bu şehir sizi kaç yıldır dinlemiyor? Hiç düşündünüz mü?
Siz düşüne durun...
Başka konuda, başka bir yazımda görüşmek dileğiyle.
Hoşça kalın...
Unutmadan “Mutlu Şehirler!”

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar