Beytullah Ongun adaylığını açıkladı

Beytullah Ongun adaylığını açıkladı
                31 Mart yerel seçimlerinde Muratlı Belediye Başkanlığı görevi için AK Parti’den ilk aday adaylığını Beytullah Ongun açıkladı.


                Muratlı Hizmet - AK Parti Muratlı ilçe binasında gerçekleştirilen Beytullah Ongun’un aday adaylığı açıklama töreninde, açılış konuşmasını AK Parti İlçe Başkanı Ali Atılgan yaptı. Katılan herkese hoş geldiniz diyen AK Partili Başkan Atılgan, ardından Beytullah Ongun’un AK Parti Belediye Başkan Aday Adaylığı başvuru formunu kendisine teslim etti ve başarılar diledi.
tasarım59 reklam paketi
                AK Parti Muratlı Belediye Başkan Aday Adayı Beytullah Ongun ise, şu sözcükleri sarf etti:
                Sayın İlçe Başkanım ve ilçe yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım,
                Kıymetli Kadın kolu ve gençlik kolu başkanlarım ile yönetim kurulu üyeleri,
                Çok kıymetli Mahalle Başkanlarımız,
                Değerli Belediye Meclis üyesi arkadaşlarım,
                Ve yerel basınımızın kıymetli temsilcileri; hepinizi en derin saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.
                Halka hizmet için yola çıktığımız bu süreçte, partimizin çeşitli kademelerinde birlikte görev yaptığım kıymetli arkadaşlarımla, aile fertlerim ve dostlarımla beraber olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Hepinize teşekkürlerimi ve şükranlarımı arz ediyorum.
                Kıymetli dostlar,
                1970 yılı Aralık ayında, Kırkkepenekli Mahallesi’nde çiftçi ailenin evladı olarak dünyaya geldim. Evliyim ve üç erkek çocuk babasıyım.  Çocukluk yıllarımı saymazsam Ömrümün 30 yılını çiftçilik ile iç içe geçirdim. 1989 yılında Tekirdağ İmam Hatip Lisesini, 1992 yılında Tekirdağ Ticaret Meslek lisesini, 1994 yılında Trakya Üniversitesi Muhasebe Meslek Yüksek Okulunu, 2008 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdim.
                1997 ve 1998 yıllarında özel bir şirkette bir yıl “insan kaynakları departmanında “, 1998 yılından 2014 yılı Şubat ayına kadar toplam 16 yıl, Şahinler Holding bünyesinde, Avrupa Serbest Bölgesindeki konfeksiyon işletmesinde, Dış Ticaret Sorumlusu olarak çalıştım. 2014 Yılı Mart ayından bugüne, kendi iş yerim olan EFA Giyim mağazasını işletmekteyim.
                Siyasi hayatım, lise ikinci sınıf yıllarında Refah Partisi saflarında başladı ve üniversite hayatımda devam etti. Resmi olarak 2002 yılı aralık ayı, gönüllü olarak ise kuruluşundan bugüne kadar AK Parti’nin neferi olarak görev yapmaktayım.
                *2003 Yılı AK Parti Muratlı 1. Olağan Kongresi’nde yönetim kurulu üyesi,
                *2011 Kasım ayı AK Parti Muratlı Olağan Kongresi’nde yönetim kurulu üyesi,
                *2014 yılı Mart ayı yerel seçimlerinde AK Parti Muratlı Belediye Meclis Üyesi Adayı,
                *2016 yılı Ekim ayında Ak Parti Muratlı Belediye Meclis Üyesi,
                *2019 yılı Mart ayı yerel seçimlerinde, Cumhur İttifakı bünyesinde AK Parti Muratlı Belediye Meclis Üyesi olarak seçildim. Halen Muratlı Belediyesi’nde AK Parti Muratlı Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkan Vekili olarak görev yapmaktayım.
                Kıymetli yol arkadaşlarım, sevgili misafirlerimiz, lise yıllarımdan bugüne dek, yaşadığım şehre ve birlikte hayat sürdüğüm insanlara hizmet etmenin heyecanı ve gayreti ile siyaset yaptım. Siyasetten, hizmet etmenin dışında hiçbir beklentim olmadı. Belediye başkanlığı bizler için makam değil, sorumluluktur. Makam ve mevkilere, insanlara efendilik yapmak için değil, hizmet etmek için talip olunur. “Halka Hizmet Yolunda” sabah sekiz, akşam beş sınırlarını aşarak, Muratlı’nın önünü açmak, sosyal ve ticari hayatın canlanması amacıyla planlar yapmak, terk edilen değil tercih edilen bir şehir oluşturmak, şehrin geleceğini birlikte planlamak ve sonraki nesillere yaşanabilir bir şehir bırakmak, tek arzumuzdur.
                Kıymetli dostlar; yedi yıldır, halkın verdiği yetki ile yaptığımız Belediye Meclis Üyeliği görevimizi, sizlere hesap verebilecek ciddiyet ve samimiyette yapma gayreti içinde olduk. Meclise gelen her gündemi, komisyonlara sevk edilen her dosyayı ciddiyet ve halka karşı duyduğumuz sorumluluk bilinciyle değerlendirdik. Şehrimizin ve sizlerin menfaatine olacak hiçbir talebi geri çevirmedik. Ve yine sizlerin adına, yapılan ve yapılamayan, yapılıp sahiplenilmeyen hizmetlerin takipçisi olduk.  Belediyenin yetkisi dahilinde olup, yapılmayan ve eksik bırakılan işler hakkında “soru Önergesi” vererek belediye başkanından yazılı cevaplar talep ettik. Velhasıl, sorgulayan ama destek olan olduk. Doğrunun yanında, yanlışın karşısında durduk. Yanlışa Engel olamasak bile en azından dile getirdik.
                Kıymetli dava arkadaşlarım, sevgili misafirlerimiz; yedi yıllık belediye meclisi üyeliği görevimde, belediyecilik alanında birçok tecrübe ve bilgi edindim. Belediye başkanının, encümenin ve meclis üyelerinin görev ve yetki sınırlarının neler olduğunu, bu yetkileri kullanarak sizlere daha güzel nasıl hizmet edebileceğimizi öğrendik. Muratlı Belediyesinin mali yapısının, gelir ve giderlerinin, belediye bütçesinin ne kadarının maaş ve ücretlere ne kadarının Muratlı halkına hizmet etmek için ayrıldığını, bütçe kalemleri üzerinde ayrıntısına kadar gördük ve kayıt altına aldık. Bugüne kadar, şehrin gelişmesine ve büyümesine yönelik hiçbir gayretin olmadığını, hatta bu yönde düşüncelerinin bile bulunmadığına şahit olduk. Başkan, yirmi beş yıldır koltukta kalabilmek dışında hiçbir hesap ve gayret içerisinde olmamış. Muratlı Halkı, başkanı çok sevmiş ve yirmi beş yıl kesintisiz görev vermiş. Ne yazık ki başkan, bu sevgiye karşılık verme gayreti bile göstermemiş. Hizmet etmesem de halk beni seçiyor deyip, yıllarca yan gelip yatmış. “Aslan yattığı yerden belli olur” derler. Bakın Muratlı’ya! Bakın belediye binasına!
                Sevgili dostlar, kıymetli dava arkadaşlarım, Muratlı Belediyesinin bütçesi, satmaktan ve yıkmaktan, satılanlar ile gelir getirici yatırımlar yapılmamasından dolayı güdük hale gelmiştir. Muratlı Belediyesi, iller bankasından, yani devletten gelen ödenek olmasa, çalışanların maaşlarını bile ödeyemeyecek hale gelmiştir. Bu yüzden olsa gerek, Başkan tarla ve arsa satmayı adet haline getirmiştir.  Satılanlar ile ne yapıldı derseniz kocaman bir hiç. Seçim zamanı geldiğinde, koltuğu garantilemek için arsa ve tarla sat, yollara taş döşe ve iki yıl sonra çöpe at. Hepsi bu. Muratlı’nın mezbahası vardı. Hiç kullanılmadan yıkıldı. Bu günkü şartlarda bir milyon liraya yakın maliyet değerine sahipti. Muratlı belediyesinin kiraya verdiği iş yerleri vardı ve yıkıldı. Yerine yenisi yapılmadı. Büyükşehir Belediyesinin yaptıkları da olmasa, şehir çırılçıplak kalacak. Başkan Büyükşehir belediyesinin yaptıklarına sahip çıkmaktan bile aciz durumdadır.
                Kıymetli arkadaşlar, sevgili dostlar, Muratlı Belediyesi yirmi beş yılda, kolu ve kanadı kesilmiş bir kuş haline getirilmiş. Uçmaya kalksa uçamaz, koşmaya kalksa koşamaz. Peki biz Muratlı belediyesini nasıl uçuracağız ve nasıl koşturacağız? Kanadı kırık kuşu nasıl tedavi edeceğiz. Asıl mesele bu. Nasip olur da belediye başkan adayı olarak gösterilirsek ve Muratlı halkı bize güvenir, emaneti teslim ederse, oluşturacağımız yatırım ve sosyal içerikli projeler karşılığında, kalkınma ajansı ile KOSGEB’den hibe ve finans sağlayacağız. Bazı projeleri yap işlet devret metodu ile hayata geçirmenin gayretini göstereceğiz. Bir kısım yatırımları da ilgili bakanlık ile protokol oluşturarak yürüteceğiz. Bu uğurda, gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağız. Kovulsak da bakanlıkların kapısından ayrılmayacağız. Muratlı’yı, Muratlı’da yaşayanlar ile yöneteceğiz. Belirli aralıklar ile halkın huzuruna çıkıp hesap vereceğiz ve fikirlerini alacağız. Meslek kollarını ilgilendiren işlerde, meslek odalarının görüş ve fikirlerini alacağız. Hatta zaman zaman, meslek odalarıyla bir araya gelerek, şehrimiz hakkında görüş ve önerilerini alıp değerlendireceğiz. Belediye Meclis toplantılarımızı belediyeye ait sosyal medya hesaplarımızdan canlı yayınlayacağız. Her zaman halkın içerisinde ve halk ile iç içe olacağız. Kırsal mahallelerimizi sık sık ziyaret edeceğiz.  Halka hesap vermekten hiçbir zaman çekinmeyeceğiz.
                Aziz dostlar, AK Parti’nin kıymetli mensupları, çıktığımız bu kutlu yolda, sizlerin desteğinize çok ihtiyacımız var. Sevginiz ve desteğiniz, bizler için cesaret ve şevk, millete hizmet yolunda en büyük güç olacaktır. “İnanmak başarmanın yarısıdır.” Bizler inandık ve bu uğurda yola çıktık. Allah’ın izniyle, yolun sonuna da birlikte varacağız inşallah. Partimizden belediye başkan aday adayı olacak arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. İçimizden sadece birimiz belediye başkan adayı olarak seçilecek. Fakat biz, yine de yola devam edeceğiz. Muratlı’mıza hizmet etmek için var gücümüzle çalışacağız inşallah.
                Bu güzel günde beni yalnız bırakmadığınız için, cesaretime cesaret, gücüme güç kattığınız için, hepinize teşekkür ediyor, sizleri en derin saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. Allah’a emanet olunuz.
                Öte yandan, günün anısına toplu fotoğraf da çektirildi.


Yayınlanma Tarihi : 14/11/2023 20:02
Okunma Sayısı : 2563

Muratlı Nöbetçi Eczane

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KADİR ALBAYRAKTAN MEMNUN MUSUNUZ?


Evet
Hayır
Kısmen
reklam 1
Günlük Kurlar