Muratlı’da gençlerin en büyük sorunu bu; ‘Duyulmadıklarını’ düşünmek. Aslında haklılar. Yaşadıkları, doğdukları yeri olabildiğince değerlendirmek istiyorlar. Ne güzel bir istek?
                Peki gençler ne istiyorlar?
                Sayın yetkililer! Hani her defasında ülkenin teminatı olarak gördüğünüz bu gençler; artık sizin bakış açınıza uygun davranış sergilemenizi istiyorlar. Her alanda onların da en iyi şekilde vakit geçirebileceği alanlar olsun istiyorlar.
                Muratlı’da bir gencin günlüğü arasında not alacağı ne tür alanlar var, nasıl bir aktivite hayal ediyorlar ve ne yaşıyorlar. Bu haftaki köşemizde ‘GENÇ DÜŞÜNCE’ olarak adım adım dolaşıp, neler yapabiliyoruz bakalım istedim... Olabilitesi yüksek olanakları tek tek inceleyip, mesela neden olmasın dediğim, hatta ve hatta ‘NEDEN OLMASIN?’ dedikleri bir sürü aktivite var.
                Sayın Başkan, gençler ‘KAY KAY PİSTİ’ isterler, istiyorlar. Nasıl güzel bir istek, düşünün şehrinizin gençleri Muratlı’da, kendi şehrinde mutlu olmanın formülünü bulmuş, hamurunu bile hazırlamış… Yüreğinize sağlık çocuklar.
                Uzun yıllar gençlerin dili, yüreği oldum; duygularını kaleme döktüm ama bu nasıl bir istek? Nasıl güzel, nasıl naif... Ülkenin zorluklarla boğuştuğu, gençlerin eğitime adım attığı ilk andan itibaren şehir değiştirmeye başladığı bu günlerde; kendi şehrinde, kendini motive etmeye çalışıp öneride bulunan, şehri için en önemlisi ‘SPOR’ yapmak için var gücüyle sesini duyurmaya çalışan bu çocukları, bu güzel gençleri alkışlamak gerek.
                Muratlı’da spor kompleksleri, spor alanları, artırılmalı… Artık gençlere kulak verilmeli. Bir çocuk düşünün; gençliğe adım attığı evrede ilk önce Türkiye haritası ile tanışıp yaşayacağı şehri, yaşadığı şehirde kendine sunulan imkânları tek tek işaretliyor. Aslında hayal ettiğini inşa etmeye çalıştığı yaşamı çiziyor...
                Muratlı’da gençlerin yaşamak istediği ‘SPOR’ alanlarını inşa edelim, ne dersiniz? Düşündüm de aslında nasıl güzel bir parkur olur. Mesela o çok istedikleri ‘KAY KAY PİSTİ’ için neler yapılabilir? Nasıl olur? Tabi ki araştıran, isteyen, talep eden, hakkını arayan olmak spor yapacağım, spor istiyorum diyebilmek büyük başarı…
                Sosyal medya, teknoloji bağımlılığı, telefon kullanımı yaş ortalaması 5’e düşmüşken, ısrarla bunlardan uzak durup şehrinde, kentinde her şeyden uzak olmak isteyen bir ‘Muratlı Gençliği’ var... Yanınızdayım her daim, destekçinizim. İnanıyorum ki yetkililer de böyle düşünüyor.
                ‘GENÇ DÜŞÜNCE’ köşesi ile bundan böyle bölgenin en çok okunan haber platformunda sizlerleyim. Başka bir konuda, başka bir yazımda görüşmek dileğiyle.
                Hoşçakalın...


Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar