Bakan Ziya Selçuk'a sordu

Bakan Ziya Selçuk
                Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugün saat 16.00’da ‘Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları’ kapsamında Tekirdağ’a konuk oldu. Buluşma ‘Youtube Kanalı’ üzerinden canlı olarak izlendi.


                Bakan Ziya Selçuk’un ‘Zoom’ programı üzerinden Tekirdağ’a konuk olduğu programda Muratlı’yı temsil eden Nilay Çoban, Bakan Selçuk’a bir de soru yöneltti.
                “Bire bir tespit ettik”
                Muratlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına Bakan Ziya Selçuk ile görüşen Müdür Nilay Çoban; “Bizler Muratlı ilçesi olarak Bakanlığımızın ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün talimatları ilçemize uzaktan eğitime katılamayan tüm öğrencilerimizin katılamama gerekçeleri birebir tespit ederek; sorunların çözümü noktasında mülki idarelerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımızla ortaklaşa uğraş vererek bir takım projeler yaptık ve akabinde büyük de bir yol aldık. Fakat buna rağmen motivasyonunu sağlayamadığımız velilerimiz ve öğrencilerimiz bulunmaktadır. Bu öğrencilerimizin eğitim alabilmesine yönelik bakanlığımızca önümüzdeki günlerde yapılması planlanan bir çalışma var mıdır?” diye sordu.
tasarım59 reklam paketi
                “Artarak devam edecek”

                Nilay Çoban’a teşekkür eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise, “Sizin öğrenci öğrenci, ev ev, nerede ne tür sorun var? Bunları saptamış olmanız çok kıymetli. Bunun bütün Türkiye’de yer yer yapıldığını biliyorum. Bunu daha da artırmamız lazım. Elbette velilerin eğitim talebi salgın öncesinde de birbirinden farklıydı. Yani bazı veliler eğitimi çok önemsiyorlar, çocuklarının iyi bir eğitim görmesi konusunda hassasiyetleri yüksek. Ama bazı veliler de çocuklarının okul hayatıyla çok ilgilenmeyebiliyorlar. Ya da eğitimden talepleri yüksek değil. Belki çocuğun bir an önce çalışma hayatına girmesi, ya da bir an önce kısa yoldan meslek sahibi olması, ya da evdeki ve kendi işlerindeki konulara yardımcı olması için bakış açısı olan velilerimiz de var. Ama bizim derdimiz de her bir çocuğumuzun mesafe alması, hiçbir çocuğumuzun geride kalmaması. Bu amaçla biliyorsunuz; biraz daha dezavantajlı olan köy okullarını haftada 5 gün açtık. Onlar her gün okula geliyorlar ve onlara yönelik kaynak kitaplar, onlara yönelik çalışma kâğıtları, soru paketleri vb hepsi somut olarak evlerine ulaştırıldı. Tek tük ulaşmayan varsa, onları da ulaştırırız. Çünkü bizde hazır var. İlkokul öğrencilerinin tamamına çalışma kitabı, etkinlikler vb çalışmalarla ilgili kitaplar verdik. Tüm okullarımıza ve öğrencilerimize ulaştı. Ortaokul seviyesinde bunu dijital olarak hazırladık. Bütün derslerde kaynak kitaplar, çalışma kitapları, etkinlik kitapları hazırladık, bitti. Bugün de sunuşunu yaptık, basının önünde. Ama orta vadede salgın sonrasında da işimiz daha geride kalan veya eğitim talebi düşük olan çocukların veya ailelerin nasıl destekleneceği konusunda UNİCEF ile bir çalışma yürütüyoruz. Onun bir takım projeleri var, devam ediyor. Onun ötesinde, ilkokullarda ‘İYEP’ diye bir programımız var. İyileştirme Eğitim Programı. Eksik kalan her bir çocuğa bir öğretmen tarafından bireysel eğitim verilebilmesi ve bunun ücretinin ödenmesi konusunda bir mevzuat değişikliği yaptık ve şuanda bu yapılabiliyor. Ortaokullarda, liselerde destekleme, yetiştirme kurslarıyla geride kalan çocuklar, ihtiyacı olan çocuklara ücretsiz kurslarımız var. Bunlar artarak devam edecek hocam” sözcüklerini kullandı.
Yayınlanma Tarihi : 16/11/2020 19:08
Okunma Sayısı : 4150

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar