Ayşe Öztürk cinayetinde flaş gelişme

Ayşe Öztürk cinayetinde flaş gelişme
                Muratlı’da 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nde platonik aşkı Ayşe Öztürk’ü sokak ortasından silahla vurarak öldüren Alparslan İşcan ve kendisine yardım eden babası Hamza İşcan için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.                Başından vurmuştu
                Aşkına karşılık vermediği için 19 yaşındaki genç kızı sokak ortasında katleden Alparslan İşcan ve suç ortağı baba Hamza İşcan’ın yargılaması sürüyor.
                Muratlı’da bir tekstil fabrikasında çalışan 19 yaşındaki Ayşe Öztürk, işten dönerken evinin yakınında başından vurularak öldürüldü.
                Cinayet zanlısı Alparslan İşcan ve ona yardım eden babası Hamza İşcan yakalanarak tutuklandı.
                Savcı mütalaasını verdi
                Ayşe Öztürk cinayetine ilişkin Tekirdağ 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davada Cumhuriyet Savcısı esas hakkındaki mütalaasını verdi.
                Mütalaada her iki zanlı için ‘Tasarlayarak Kasten Öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenirken, 6136 sayılı kanuna muhalefetten de 3 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmaları talep edildi.                Paylaşımları şaşırtmıştı
                Sosyal medya hesabı facebookta paylaşımlarda bulunan Hamza İşcan, cinayetten önce yazdığı cümlelerde; “Çok operasyon yaptık. Hepsini de söküp aldık”, “24 yıl sonra kan istiyorum. Mesajını alın suç makinasının ve tekdirler. Us h.met.dir” ve “92’den bu yana çok sevap kazandım. Tekrar 15 günde bir kan döktüğüm günleri özlüyorum” ifadelerine yer vermişti.
                Cinayetten 4 ay önce Fatih Mahallesi’nde ev kiralayan sanıklar, cinayeti planlamıştı.
                Sözde kaçırmak istemiş
                Son duruşmada söz isteyen Alparslan İşcan, Ayşe Öztürk’ü babasıyla kaçırmak istediklerini öne sürerek; “Aslında korkutma maksatlı silahımı çekmiştim. O anda kullanmış olduğum ağır ilaçların da tesiriyle bir anda kendimi kaybettim ve tetiğe bastım” şeklinde konuştu.
                Cinayeti gazeteden öğrenmiş
                Sanık baba Hamza İşcan ise, olay sırasında arabada beklediğini ve oğlunun Ayşe Öztürk’ü öldürdüğünü olay anında bilmediğini iddia ederek; Ayşe Öztürk’ün öldüğünü karakolda gördüğü gazeteden öğrendiğini ileri sürdü.

Yayınlanma Tarihi : 13/5/2019 15:23
Okunma Sayısı : 5150

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar