Aynı tas, aynı hamam misali

Aynı tas, aynı hamam misali
                Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında açıklama yapan AK Parti Muratlı İlçe Başkanı Ali Atılgan, Muratlı Belediyesi’nin ilçeye hiçbir katkı sunamadığını, Muratlı’nın bir adım dahi ileri gidemediğini söyleyerek; “Aynı tas, aynı hamam misali. Eskisi gibi, hatta daha kötü durumdayız” dedi.                Alternatif ulaşım mesajı
                16-22 Eylül Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında bilgilendirmede bulunan AK Parti Muratlı İlçe Başkanı Ali Atılgan; “Avrupa Hareketlilik Haftası, kentleri ve belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve desteklemeye teşvik eden, her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında dünyanın her yerinde kutlanan bir Avrupa Komisyonu girişimidir. Hafta süresince, belediyelerin ulaşım planlamasının ve toplu ulaşım sisteminin geliştirilmesi, bisiklet ve yaya yollarının artırılması, vatandaşların ise bireysel araçlar yerine alternatif ulaşım metotlarıyla seyahat etmesinin teşvik edilmesi amaçlanır. Hafta kapsamında belediyeler; hareketlilik yönetimi, erişilebilirlik, yeni veya iyileştirilmiş bisiklet altyapısı tesislerine odaklanan projeler gerçekleştirmekte ve 22 Eylül tarihinde çokça bilinen Arabasız Gün (Car-Free Day) etkinliği düzenlemektedir. Avrupa Hareketlilik Haftası, her yıl bir tema ekseninde kutlanmaktadır. 2019 yılının teması, “Güvenli Yürüyüş ve Bisiklet” iken, 2020 yılının teması “Herkes için Sıfır Emisyonlu Hareketlilik” olarak belirlenmiştir” sözcüklerini kullandı.
tasarım59 reklam paketi
                Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu?

                Muratlı Belediyesi’nin resmi Facebook hesabından yaptığı duyuruyu anımsatan AK Partili Başkan Atılgan, “Belediyenin resmi Facebook sayfasındaki duyurusunda ‘Bisikletini Al Gel! Avrupa Hareketlilik Haftası. 22 Eylül Otomobilsiz Kent Günü etkinlikleri kapsamında, Salı günü saat 14.30’da Hürriyet Meydanı Atatürk Heykeli önünden başlayıp, 100. Yıl Caddesi üzerinden İnanlı Çeşmesi mesire alanına yapılacak olan yürüyüş ve bisiklet etkinliğine maske ve sosyal mesafe kurallarına uyarak tüm halkımız davetlidir’ denilmektedir. Duyuruyu okuyunca AK Parti Muratlı ilçe Başkanlığı olarak gittik, bahse konu güzergahta inceleme yaptık. Avrupa Hareketlilik Haftası etkinliği nedeniyle gözümüzden kaçan bir proje üretildi de biz mi görmedik diye aradık; gördüklerimiz karşısında hayretler içinde kaldık. Etkinlik güzergahı aynı tas aynı hamam misali, eskisi gibi hatta daha kötü durumda. Basit anlatımla bisiklet altyapısından ve tesislerinden vazgeçtik; bisiklet yolu olmayan, yaya yolunun bile tartışılabileceği yola yaya ve bisiklet etkinliği için Muratlı halkının gözünün içine baka baka davet edilmesini halkımızın takdirine bırakıyor, saygılar sunuyorum” diyerek eleştirdi.
Yayınlanma Tarihi : 22/9/2020 13:11
Okunma Sayısı : 3285

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar