Atatürk'e özel söyleşi ve imza günü

Atatürk
                Araştırmacı Yazar İlknur Güntürkün Kalıpçı, Muratlı’da gerçekleştirilecek imza günü ve söyleşide Atatürk’ü anlatacak.                Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Muratlı Belediyesi tarafından organize edilerek, Atatürk’ün vefat yıldönümü olan 10 Kasım günü saat 11.00'de Muratlı Kültür Merkezi’nde yapılacak etkinlikte; Araştırmacı Yazar İlknur Güntürkün Kalıpçı konuşmacı olarak yer alacak.
tasarım59 reklam paketi
                ‘Anmaktan Anlamaya Doğru Atatürk’ konulu söyleşinin ardından imza günü de yapılacak.
                İlknur Güntürkün Kalıpçı kimdir?
                İlknur Güntürk Kalıpçı, 1953 yılında İstanbul’da doğdu.
                Ankara Üniversitesi Dil Ve Tarih Coğrafya Fakültesi Felsefe Tarihi bölümünü bitirerek, aynı bölümde Asistan olarak göreve başladı. Daha sonra eşinin tayini nedeniyle meslek hayatına lise Felsefe Grubu öğretmeni olarak devam etti. Mudanya Lisesi'nde de Felsefe Grubu öğretmeni olarak görev yaptı.
                1985 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği “Atatürkçülük” eğitimini başarıyla tamamlayan Kalıpçı, o günden bu güne yaptığı çalışmaları, uyguladığı değişik bir metotla konferanslar halinde sunmaktadır. 1997 yılında başarılı çalışmalarından dolayı Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Araştırma Merkezi haberleşme üyeliğine seçilmiştir.
                İlk araştırması “Atatürk, Din ve Laiklik” üzerinedir. Daha sonra yirmi öğrenciyle birlikte sundukları “Atatürk ve Türk Kadını” konulu araştırmasını yapan Kalıpçı, en son olarak da Atatürk’ün bilinmeyen yönlerini içeren “Anmaktan Anlamaya Doğru Atatürk” konferansını yurt içi ve yurt dışı her platformda sunmaktadır.
                Yazdığı eserlerin gelirini sağlık ve eğitim alanlarına bağışlayan Kalıpçı’nın Uludağ Üniversitesi Yayını “Her Yönüyle İnsan Atatürk”, Epsilon Yayınları “Özlemden Eyleme Doğru Atatürk” ve “Anmaktan Anlamaya Doğru Atatürk” ile son kitabı “Esprileriyle İçimizden Biri Atatürk” konulu kitapları bulunmaktadır.
                Kalıpçı, evli iki çocuk iki torun sahibidir.

 
Yayınlanma Tarihi : 5/11/2019 19:03
Okunma Sayısı : 1005

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar