Alerjik rahatsızlıklara yol açıyor mu?

Alerjik rahatsızlıklara yol açıyor mu?
                Muratlı’da bahar aylarında yoğun şikayetlere konu olan ve astım, amfizem ile alerjik rahatsızlıklarını tetikleyen polen ve pamukçukların önüne geçilemiyor.                Muratlı Hizmet - İlçede özellikle Mayıs ve Haziran aylarında salgılamış oldukları polen ve pamukçuklarla astım, bronşit, amfizem ve alerjik rahatsızlıkları tetikleyen kavak ağaçları, bilhassa Muratlı’nın kırsal kısımlarında rahatsızlık veriyor. Günlük hayatı yer yer olumsuz etkileyen polen sıkıntısı yüzünden vatandaşlar evlerinin kapı ve pencerelerini açamıyor.
tasarım59 reklam paketi
                Kavak ağaçlarında görülen polenlerin sağlığı tehdit ettiğini öne süren vatandaşlar, rahatsızlık verici polenli kavak ağaçlarının yerine polen üretmeyen başka ağaçlar ekilmesini talep ettiler. Pamukçukların esen rüzgârın etkisiyle savrularak çevre kirliliğine de neden olduğu gözlemlendi.
                Diğer taraftan, konuyla ilgili olarak görüştüğümüz uzmanlar ise, bu pamukçukların polen olmadığını, dolayısıyla alerjik hastalıklara sebep olmadığını belirterek; “Bu pamukçuklar, göze ve burna kaçsa da anlık hapşırma ve gözlerin yaşarması dışında herhangi bir alerjik hastalığa sebep olmuyor” şeklinde konuştu.Yayınlanma Tarihi : 18/5/2020 19:56
Okunma Sayısı : 1574

Muratlı Nöbetçi Eczane

MURATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN
reklam 1
Günlük Kurlar