8 Mart sade törenle kutlandı

8 Mart sade törenle kutlandı
                Muratlı Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü törenle kutlandı.tasarım59 reklam paketi
                Muratlı Hizmet - Hürriyet Meydanı’ndaki Atatürk büstü önünde toplanan Muratlı Belediyesi yetkilileri ve bazı siyasi parti temsilcileri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü törenle kutladı.
                Saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Atatürk büstüne Muratlı Belediye Başkanlığı ve bazı siyasi parti çelenkleri sunuldu.
                Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapan Muratlı Belediye Başkan Yardımcısı Ufuk Gençtürk, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini dile getirdikleri, her yıl 8 Mart’ta kutlanan ve Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış uluslar arası bir gündür. İnsan hakları temelinde kadınların siyasi, ekonomik, sosyal bilincinin geliştirilmesine ve başarılarının kutlanmasına ayrılmaktadır. Türkiye’de ilk kez 1921 yılında Emekçi Kadınlar Günü olarak kutlanmaya başlanmıştır” dedi.
                Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Dünya üstünde gördüğümüz her şey kadının eseridir’ sözünü anımsatan Başkan Yardımcısı Gençtürk, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.                Ardından kürsüye davet edilen CHP Muratlı İlçe Kadın Kolları Başkanı Necmiye Gayrak Yoğurtçu ise, 8 Mart’ı hak mücadelesi veren tüm kadınlara saygı duruşu olarak tanımladı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün tarihçesini aktaran CHP’li Başkan Necmiye Gayrak Yoğurtçu, kadın hakları üzerinden iktidarı da hedef aldı.
                DEVA Muratlı İlçe Kadın Kolları Başkanı Zeynep Çakır konuşmasında; “Kadınlar sadece bir gün değil, her gün hatırlanmalıdır. Dünyanın yarısını kadınlar oluşturur, diğer yarısını kadınlar yetiştirir. Marilyn Monroe’nin de dediği gibi; biz kadınlara doğru ayakkabıyı verirseniz dünyayı bile fethedebiliriz. Kadınlar özgür olabildiğine kadına saygının olduğu bir yıl olması dileğiyle. Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım olmak üzere tüm kadınların Kadınlar Günü’nü kutluyorum” sözcüklerine yer verdi.
                Protokol konuşmalarının ardından dilek ve temennilerle program sona erdi.
Yayınlanma Tarihi : 8/3/2023 12:50
Okunma Sayısı : 503

Muratlı Nöbetçi Eczane

CUMHURBAŞKANI KİM OLMALI?


Recep Tayyip Erdoğan
Kemal Kılıçdaroğlu
Diğer
reklam 1
Günlük Kurlar